Zorlu Enerji’den EPDK’ya önlisans başvurusu!

Zorlu Enerji’den EPDK’ya önlisans başvurusu!

Zorlu Enerji’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre 19 Kasım’da 2022 yayınlanan Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na önlisans başvurusunda bulundu.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, “Depolama tesisi kurmak taahhüdü ile EPDK’ya 85 MWe (megawatt) Güneş Enerji Santrali ve 450 MWe Rüzgar Enerji Santrali olmak üzere 5 proje ile toplam 535 MW gücünde önlisans başvurusunda bulunmuştur” denildi.

Sürece ilişkin bilgilerin önlisansın alınması halinde projelerin yatırım süreci netleştiğinde yatırımcılar ile paylaşılacağı ifade edildi.

SIRBİSTAN’DA YENİ ŞİRKET KURULDU

Zorlu Enerji’den yapılan bir diğer KAP açıklamasına göre ise şirketin Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu faaliyetlerini yurt dışına taşımak amacıyla Sırbistan’da ‘ELECTRIP DOO Beograd’ ünvanlı bir şirket kurulduğu da duyuruldu.

Açıklamada, “Şirketimizin Türkiye’de yürütülen elektrikli araç şarj istasyonu satışı, kurulumu ve işletmesini kapsayan faaliyetleri ile bu konudaki projelerini iştirakleri aracılığı ile yurt dışına taşımak amacıyla, Sırbistan’da, Hollanda’da kurulu yüzde 100 bağlı ortaklığımız Electrip Global BV’nin yüzde 100 hissedarlığında ‘ELECTRIP DOO Beograd’ ünvanlı bir şirket kurulmuştur” denildi.

YORUMLAR YAZ