Yeni nesil Gayrimenkul Yatırımı: ‘V CLUB’ta 275 bin yatırıp yıllık 30 bin lira kazanabilirsiniz’

Yeni nesil Gayrimenkul Yatırımı: ‘V CLUB’ta 275 bin yatırıp yıllık 30 bin lira kazanabilirsiniz’

Paylaşım ekonomisi modeli ile hayata geçirilen yeni nesil gayrimenkul yatırımı V Club’ı anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, özellikle beyaz yakalı çalışanların küçük bütçelerle mülk sahibi olmalarını hedeflediklerini söyledi. Öztürk, ‘Bodrum ve Alaçatı’daki otellerde pay sahibi olacak olan küçük yatırımcılar, satın aldıkları anda tapularını da alarak hisseleri oranında kira geliri kazanacak. Örneğin, Alaçatı’daki projemiz 275 bin liradan başlıyor. 275 bin lira ödeyen bir müşterimiz yıllık 30 bin liraya kadar kira alabiliyor’ dedi. Bireysel yatırımcılara küçük bütçelerle ve tapulu olarak yatırım olanağı sağlayan, paylaşımlı mülkiyet yatırım modeli V Club, Bodrum ve Alaçatı’da bulunan otellerini, küçük yatırımcıların ortaklığına açtı. Otel projelerinde tapularını da alarak pay sahibi olacak olan küçük yatırımcılar, otelin kazancından da hisselerine düşen payı alacak.

V Club Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, paylaşım ekonomisi modeli ile hayata geçirdikleri yeni sistemi ve projelerini anlatarak gelecek hedeflerine yönelik bilgi verdi. Sisteme dahil olan küçük yatırımcıların satışta olan Bodrum ve Alaçatı’daki kendilerine ait otellerde pay sahibi olacağını aktaran Öztürk, ‘Paylaşım ekonomisi modeli Türkiye’de gayrimenkul alanında ilk kez uygulanıyor. Yeni nesil gayrimenkul yatırımı olan bu modelle küçük yatırımcılar büyük projelerde pay sahibi olabilecek’ diye konuştu.

MÜŞTERİLER GELİR VE GİDERLERİNİ TAKİP EDEBİLİYOR

Türkiye’ye getirdikleri sistemin Amerika ve Uzak Doğu ülkelerinde 20 yıldır olduğunu belirten Öztürk, ‘Biz de oradaki modelleri yakından takip ettik. Daha gelişmiş bir teknoloji ile desteklenen bir metot uyguluyoruz. Tüm müşterilerimiz bir dijital platform ortamında gelirlerini, giderlerini, otellerin, AVM’lerin doluluk oranlarını şeffaf bir şekilde takip edebiliyor. Alaçatı’daki otelin satışlarına 15 Temmuz’da başladık. Şu anda 300’ü geçmiş durumda. Sayılar her geçen gün artıyor. Türkiye için yeni bir sistem ama tahminlerimizin ötesinde karşılık buluyor. Hedef kitlemiz beyaz yakalı çalışanlar. Son zamanlarda kredi faizlerinden dolayı mülkiyet sahibi olma hayallerinin söndüğünü görüyoruz. O nedenle de hem vadeli bir şekilde hem de 275 bin lira gibi bütçeyle tapu sahibi olup kira geliri elde edebilirler’ ifadelerini kullandı. MÜLKLER PARÇALARA BÖLÜNEREK ORTAKLIĞA SUNULUYOR

Katma değerli mülklerin paylaşım ekonomisi ile parçalara bölünerek küçük yatırımcıların ortaklığına sunulmasının dünyanın hemen her yerinde başarıyla uygulandığını belirten Öztürk, Türkiye operasyonunun dünyadaki gelişmelerin ışığında inşa edildiğini söyledi. Öztürk, ‘Katma değerli otel, okul, AVM, özel okul, özel hastane gibi mülklerin paylaşım ekonomisi ile parçalara bölünmesi ve küçük yatırımcıların tapularını alarak bu mülklere ortak olması son derece yaygın bir uygulama. Yatırımcılar tapularını alarak, bu mülklerin kazancına doğal olarak ortak olurken, o bölgenin ekonomisinden kira geliri elde etmiş oluyorlar’ dedi.

BODRUM VE ALAÇATI OTELLERİ SATIŞTA

Satışa sunulan projelerin inşaat sürecinde değil tamamen hazır projeler olduğunun altını çizen Öztürk, Türkiye’deki ilk projelerinin Alaçatı ve Bodrum’daki iki otel projesi olduğunu söyledi. Öztürk, “Alaçatı ve Bodrum’da yer alan iki otel projesinin ardından Kuşadası, Dikili ve Yalova’da geliştirdiğimiz farklı projeleri de yatırımcıların dikkatine sunmaya hazırlanıyoruz. Şu anda Bodrum Torba’daki projemizin yatırım bedeli 67 bin 500 lira Alaçatı projemiz ise 275 bin liradan başlıyor. V Club’ta 275 bin lira ödeyen bir müşterimiz yıllık 30 bin liraya kadar kira alabiliyor. Kişiler eğer hem otelde tatil yapıp hem de kira almak isterse tüm tesislerimizden yüzde 40 indirimli yaralanıyor. Bu rakamlar ile insanlar tapu sahibi olarak o bölgenin ekonomisinden kira geliri elde etmiş olabiliyor. Ayrıca yatırımcılar otel projemize katılarak 5 yıl boyunca 110 ülkede anlaşmalı olduğumuz 4 bin 500 otelde ücretsiz konaklama avantajı kazanıyorlar. Dilediklerinde değer artışlı bir şekilde sistemimiz üzerinden tapularını devredebiliyorlar’ diye konuştu.

DİKİLİ VE KUŞADASI PROJELERİ SIRADA

Satıştaki Bodrum ve Çeşme projeleriyle birlikte Kuşadası ve Dikili’deki projelerin de yatırımcıyla buluşacağını belirten Öztürk, ‘Yatırımcılar Ege’nin çok özel iki lokasyonunda, Kuşadası ve Dikili’de de V Club avantajlarından yararlanabiliyorlar. Kuşadası’ndaki projemiz sosyal alanlarla donatılmış bir köy projesi olarak satışa sunulacak. Dikili de ise denize sıfır bir gayrimenkul sahibi olma fırsatı sunuyoruz’ ifadelerini kullandı.

PAYLAŞIM EKONOMİSİ İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK

Paylaşım ekonomisinin sürdürülebilirlik açısından önemli bir model olduğunu vurgulayan Öztürk, ‘Herkes mülk sahibi olmak ister fakat gelinen noktada özellikle ücretli çalışanların mülk sahibi olmaları çok kolay olmuyor. Sabit gelirle istenilen bir gayrimenkule sahip olma şansı giderek düşüyor. Paylaşım ekonomisi, katma değerli bir mülke tapulu ortaklık sağlarken sürdürülebilir bir kazancın da kapılarını açıyor. Vade olanağı da yaratarak sunduğumuz proje ortaklıklarında tapu satın alma işleminin yapıldığı anda yatırımcıya sunuluyor. Aynı andan itibaren de gayrimenkulden elde edilen kazancın doğal ortaklığı başlıyor. Bu sistemle yatırımcı varislerine bırakacağı sürdürülebilir bir kazancı garantilemiş oluyor’ dedi.

YORUMLAR YAZ