Yapı Fuarı: İnşaatın Dijital Dönüşümünde ”İnotip”

Yapı Fuarı: İnşaatın Dijital Dönüşümünde ”İnotip”

Inotip, inşaat yapı ve endüstri sektörlerine özel olarak tasarlanmış online bir Satın Alma ve Proje Yönetim Platformu’dur. Günümüzde tüm sektörler dijitalleşmenin avantajlarından yararlanmaya son hızla devam ederken, yapı sektörü iş akışlarını ağırlıklı olarak geleneksel yöntemlerle yürütmeye çalışmakta ve bu şekilde zaman, para ve verimlilik kayıplarıyla yüz yüze gelmekte. Bu durumun en önemli sebeplerinden birinin son derece kemikleşmiş iş yapma yöntemleri olan yapı sektörünün alışkanlıklarına ve tekniklerine uygun kapsayıcı dijital çözümlerin eksikliği olduğu kanaatindeyiz; inşaat sektörü profesyonelleri tarafından sektöre özel olarak tasarlanan ve yazılım diline tercüme edilen inotip sistemleri ile firmaların dijital dönüşümünde öncü olmayı amaçlıyoruz.

Albasoft Her Yerde Sizinle!

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul bu yıl 44. kez kapılarını açıyor. TÜYAP Fuar ve Konferans Merkezi’nde gerçekleşecek olan İnşaat Fuarı, başta yeni ürün ve hizmetler olmak üzere sektör temsilcilerini bir araya getirecek ve öğretici bir etkinlik sağlayacak. Hyve Group, Türkiye ekonomisinin operatör sektörü için her yıl fuarlar düzenleyerek binlerce yabancı yatırımcıyı ve yerel iş ortaklarını bir araya getiriyor. Türkiye’nin hizmet ihraç ettiği inşaat ve inşaat sektörünün markaları, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da bir araya gelmeye hazırlanıyor. Tüyap – Yapı Fuarı, Balkanlar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan en büyüğüdür ve yalnızca ekonomik katkısı ve etkisi ile değil, aynı zamanda fuar sırasında gerçekleşen etkinliklerle de dünyanın ilk 5’i arasında yer almaktadır. Yapı Fuarı İstanbul, katılımcılara ihracat imkanı sağlamanın yanı sıra sektör profesyonellerinin bilgi alışverişinde bulunmaları için ideal bir platformdur.

Sektörün Profesyonellerini Ağırlamak Üzere, 23 – 26 Mart 2022 tarihleri arasında 44. İSTANBUL YAPI FUARINDAYIZ… Albasoft Bilişim Teknolojileri olarak 23 – 26 Mart 2022 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP fuar alanında düzenlenecek olan 44.Yapı Fuarına 2.Salon A551 nolu standta yerimizi almış bulunmaktayız.
Albasoft Bilişim Teknolojileri, inşaat sektörü gereksinimleri ile dijital dünyayı bir araya getirmek ve yapı-endüstri sektörlerinin dijitalleşmesinde öncü çözümler üretmek amacıyla inşaat profesyonelleri ve uzman yazılımcılar tarafından kurulmuştur. İnotip, inovatif ticaret platformu projesi, Albasoft Bilişim Teknolojileri Ltd. Şti. çatısı altında geliştirilmekte olan bir ‘’ Dijital Satın Alma ve Proje Yönetimi Platformu’’ projesidir. inotip, inşaat sektöründe çeşitli kademelerde görev yapmış çekirdek teknik ekibin geliştirdiği ve yazılım ekibinin dijital dile tercüme ettiği 2 yıllık bir girişim projesidir. Projenin hayata geçirilebilmesi için yapılan hazırlıkların ardından, Albasoft 2o19 yılında kurulmuş ve firma olarak Ar-Ge faaliyetlerine başlamıştır.

inotip, inşaat, yapı ve endüstri sektörleri özelinde geliştirilmiş ‘Dijital Satın Alma ve Proje Yönetimi Platformu’ dur. Bünyesindeki iş ortaklarını ‘Alıcı Firma’ ve ‘Tedarikçi Firma’ olarak gruplandırır; ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş arayüzler sunar. inotip, iş ortağı firmalar için en verimli, kolay ve hızlı süreç yönetimini sağlamayı hedefler; projelerinizin yönetimini tek dokunuşla parmaklarınızın ucuna getirir.

Bu proje inşaat, endüstri ve yapı sektörleri özelinde satın alma ve proje yönetimi süreçlerinin dijitalleştirilmesi amacıyla tasarlanmakta ve geliştirilmektedir. Bir projeye ait tüm bilgileri tek bir platform üzerinden kullanımı kolay ara yüzlerle ve dijital olarak istediğiniz her yerden dilediğiniz bilgiye erişebilme imkanı sağlar. Her türden sektörde hızlanan iletişimin sonucunda kullanıcıların verimliliğini, süreçlerin berraklığını ve kaynakların değerlendirilmesini en optimum şekilde ortak paylaşım platformları ile yönetmek, geleneksel yöntemlere göre zaman, performans, şeffaflık, devamlılık ve kaynak kullanımı gibi parametrelerde gözle görülür iyileştirmeler sunuyor. İnotip bulut tabanlı ‘’Dijital Satın Alma ve Proje Yönetimi Platformu’’ dur. Satın alma yazılımı, satın alma iş akışını basitleştiren, eksiksiz bir döngü sunan çözümdür.

YORUMLAR YAZ