Vitra ”Walpaper” Dergisinden Tasarım Ödülü Aldı

Vitra ”Walpaper” Dergisinden Tasarım Ödülü Aldı

Londra Tasarım Ödülü sahibi Tom Dixon tarafından VitrA işbirliğiyle geliştirilen Liquid koleksiyonu, dünyaca ünlü ”Wallpaper” dergisinden bir tasarım ödülü kazandı.

2000’li yıllardan bu yana dünya çapındaki kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine uygun banyo deneyimleri geliştirmek için ünlü tasarımcılarla iş birliği yapan VitrA, İngiliz tasarımcı Tom Dixon ile birlikte akışkan formlarıyla dikkat çeken Liquid koleksiyonunu yarattı. 2000 yılında Kraliçe tarafından Britanya İmparatorluğu Nişanı (OBE) ile ödüllendirilen Dixon, ilk olarak banyo için ürünler tasarladı. Avrupa’da Londra’da, yakında Türkiye’de de lansmanı yapılan Liquid koleksiyonunda seramik banyoların yanı sıra banyo, banyo mobilyaları, aksesuarlar, yer ve duvar karoları da yer alıyor.

VitrA, banyo tasarımında estetiğin yanı sıra insan sağlığı, hijyen, ergonomi, güvenlik, yüksek performans ve kalite konularına da bütünsel bir yaklaşım getiriyor. Dünyaca ünlü tasarımcılar ve tasarım firmaları ile benzersiz bir banyo deneyimi yaşatmak için işbirliği yapan VitrA, bugüne kadar Arik Levy, Claudio Bellini, Terri Pecora, Sebastian Conran, Christophe Pillet, Matteo Thun gibi tasarımcılarla tasarım, yenilik ve üretimini sergiledi. NOA Ross Lovegrove, Pentagon Design ve Aviator Design gibi tasarım ofislerinin uzmanlığını bir araya getirdi.

YORUMLAR YAZ