Velux Ankara’ya Yabancı Yatırımcıların İlgisi Büyük

Velux Ankara’ya Yabancı Yatırımcıların İlgisi Büyük

Ankara’nın 1.000 konutluk konut projesinin %60’ı tamamlandı. Fırat Life Style’ın karma konut projesi Velux Ankara’nın inşaatının %60’ı Ankara’da yükseliyor ve Türkiye, konut satışlarında ilde ikinci sırada yer alıyor.

Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Fırat, projede 550 konut ve 60 mağazanın satıldığını, 450 konut ve 83 mağazanın satışlarının devam ettiğini söyledi. Aralık 2022’de başlayacak projenin teslimi yabancılardan da büyük ilgi gördü. Velux Ankara, Fırat Life Style, Atayıldız Grup ve Acity ortaklığıyla toplam 72.000 metrekare inşaat alanıyla Ankara Yenimahalle’nin yatay mimarisine örnek olmaya devam ediyor. Proje, 42.000 metrekare kiralanabilir alanı, 3 blokta 133 mağaza ve 6.000 metrekare halka açık yaya alanı ile 11 blok ve 1.000 konuttan oluşuyor.

Yabancılar yatırım için Ankara’da proje alıyor
Fırat Life Style COO’su Ahmet Fırat, “Yabancılara satış, ülkemize yabancı sermaye girişi için önemli bir konu. Giderek küreselleşen dünyada Ankara gibi metropoller dünya gayrimenkul ve inşaat piyasasında varlık gösteriyor. , binalarının ve projelerinin etkisi ve Ankara’nın giderek yabancı sermayenin tercihi haline gelmesi üreticiyi sevindiriyor ”dedi. Ahmet Fırat, “Velux Ankara’nın yabancı müşterilerine de konutlar satıldı. Ancak yabancı alıcılar sadece vatandaş olmak için değil, aynı zamanda getirisi çok yüksek olan bir projeye yatırım yaptılar. Bu nedenle kendilerini gören yabancı yatırımcılar kendilerini görüyor. Kazanma iradesi Yeni yatırımcılara referans olacak, sermaye çeşitliliği ekonomik değer katacak” dedi.

YORUMLAR YAZ