Türkçimento 64. Genel Kurulu Ankara’da Yapıldı

Türkçimento 64. Genel Kurulu Ankara’da Yapıldı

Çimento sektörünün çatı kuruluşu Türkçimento, 2021 yılında 64. yıllık genel kurul toplantısını Ankara’da gerçekleştirdi. Fatih Yücelik, ikinci kez TÜRKÇIMENTO Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Sektörün çimento üreticilerinin %93’ünü temsil eden kongrede yönetim kurulunun adı da açıklandı.

Türkçimento, 64. 2021 etkinlik konferansını Ankara’da gerçekleştirdi. Fatih Yücelik, ikinci kez Türkçimento Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Sektörün çimento üreticilerinin %93’ünü temsil eden konferansın açılış töreninde konuşan Türkçimento Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, ”Özellikle pandeminin başlangıcından itibaren enerji maliyetleri arttığı için sektör 2021’de zor zamanlar yaşadı. 2022’nin ikinci yarısında yeni yatırımların başlayacağını varsayarsak bu bize yurt içi satışları artırma umudu veriyor” dedi.

Fatih Yücelik’e göre, Türkçimento’nun en önemli hedefinin, Türk ekonomisinde önemli bir oyuncu olan sektörün gelişimini her zaman teşvik etmek olduğunu ve kurumun tecrübesiyle Fatih Yücelik, şunları kaydetti: Türkçimento olarak “Bu ülkenin temelinde biz varız” diyerek Türkiye ekonomisine ve kalkınmasına güç katıyoruz. Sektörümüzün dijitalleşmesi, sürdürülebilirliği ve insan kaynağının gelişimi için temel stratejiler geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR YAZ