Türk Ytong Isı Yalıtımını Multipor ile Çözüyor

Türk Ytong Isı Yalıtımını Multipor ile Çözüyor

Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak, “Güneş enerjisinin kullanılabilirliğinin artması ve kullanım çeşitliliği ile çatının yapısal detayları farklılaştı. Çatı için gereken yüksek performansı sağlamak için Multipor’u kullanabiliriz. Çatı yalıtımı ile enerji tasarrufu sağlama misyonumuza da devam edeceğiz.” dedi.

Türk Ytong, ısı kaybının en fazla olduğu parçalardan biri olan çatı yalıtımı sorununu Multipor ile çözmüştür. Multipor, Türk Ytong tarafından üretilen, eğimli ve düz çatılar için yüksek performanslı, uzun ömürlü, ekonomik ve yangına dayanıklı ısı yalıtım çözümü sağlayan mineral esaslı ısı yalıtım levhasıdır. Öztoprak, yanlış yapı ürünü ve uygulama seçiminin çatının erken deformasyonuna ve yapının zarar görmesine neden olabileceğine dikkat çekerek, “Doğru koşullarda yapılan çatıların onlarca yıl sorunsuz bir şekilde dayanması bekleniyor. Multipor zamanla değişmeyecek. şekil, kesit ve özelliklerini kaybetmez, bu nedenle dayanıklı ve ekonomiktir.” dedi.

Multipor’un yeşil bina sistemleri ile uyumlu olduğunu vurgulayan Öztoprak, “Multipor, doğal hammaddelerden çevreye duyarlı bir şekilde üretiliyor ve çevre dostu mineral esaslı bir yalıtım ürünü. Zararlı madde içeren, zararlı emisyon yaymayan ve %100 geri dönüşüme uygun bir ürün.” Tolga Öztoprak ayrıca şunları kaydetti: enerji tasarrufu ve sağlıklı mekanlarda yaşam, Yalıtım ürünlerimiz binalarda ısı kaynaklı enerji kayıplarını önleyerek doğalgaz ve elektrik faturalarında tasarruf sağlıyor. Sağlanan ısı tasarrufu sayesinde 59 yıllık tasarruf 10 milyar doları aştı.” dedi.

YORUMLAR YAZ