Siltaş Yapı 2022 Hedeflerini Açıkladı

Siltaş Yapı 2022 Hedeflerini Açıkladı

2021’i inşaat sektörü için değerlendiren Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, 2022 hedeflerini açıkladı. Murat Özdemir, “Bir süredir gündemimizde olan yeni projelerin altyapı geliştirme çalışmalarına hız verdik. 2022’de yeni projelerimiz birinci önceliğimiz olacak.” dedi.

Küresel salgından etkilenen inşaat sektörü, 2020 yılında önemli ölçüde daraldı. 2021 yılının ikinci yarısından itibaren aşılama oranı arttı, sokağa çıkma yasağı kalktı ve sektörün normalleşme süreci hızlandı. 2021 son çeyrekte ise kur dalgalanmaları ve artan maliyetler nedeniyle konut satışlarında yaşanan düşüşe rağmen inşaat sektörü için toparlanma yılı olarak kaydedildi. Siltaş Yapı 2021 yılında da mevcut projelerini satarak sektördeki yerini korumuştur. Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, 2021’i sektör için değerlendirirken, 2022 hedeflerini açıklayarak, önümüzdeki dönemde yeni projelerinin hayata geçirileceğini bildirdi.

Tüm etkenlere rağmen inşaat sektörü de pek çok sektör gibi pandeminin ve yükselen döviz kurlarının etkisiyle zor günler geçirse de 2021’i toparlanma yılı olarak geride bıraktı. Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden inşaat sektörüne kentsel değer katan yenilikçi projeleriyle öne çıkan Siltaş Yapı, bu yıl da yeni projelerin hazırlıklarını tamamladı. Siltaş Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Özdemir, 2021’i değerlendirirken 2022 hedeflerini açıkladı. Murat Özdemir, 2021 yılında halihazırda mevcut projelerin satışını gerçekleştirdiklerini ve sektörün normalleşme sürecinde olduğunu dile getiren Murat Özdemir, şöyle devam etti: “2021 yılında sektörün normalleşme süreci bir önceki yıla göre hızlandı. Ancak döviz kurundaki artış maliyeyi artırdı inşaat sektörünü ve tüm sektörleri olumsuz etkiledi. Tüm faktörlere rağmen, bizler güveniyoruz. inşaat sektörü. 2022 sektör için umut verici. Projelerimiz birinci önceliğimiz olacak” diye aktardı.

YORUMLAR YAZ