Seza Çimento 2022 İhracat Hedeflerini Açıkladı

Seza Çimento 2022 İhracat Hedeflerini Açıkladı

Seza Çimento Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Direktörü Cansu Açık, 2021 yılında 600 bin tonun üzerinde çimento ve klinker ihracatı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Cansu Açık, Seza Çimento’nun 2022 ihracat hedefini de açıkladı. Seza Çimento Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Direktörü Cansu Açık, Güney Amerika’dan Avrupa’ya 22 ülkeye ihracat yaptığı 2022 yılına kadar ihracatı yüzde 30’un üzerinde artırarak 800 bin tona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Açık, 2021 yılında Belçika ile birlikte Avrupa pazarına girdiklerini belirterek, başta Avrupa ve Amerika pazarları olmak üzere ihracat yaptıkları ülke sayısını artıracaklarını vurguladı. Doğu Anadolu bölgesinde Cumhuriyet tarihinin en büyük özel sektör yatırımlarından biri olan Seza Çimento, ihracatını artırmaya devam ediyor. 2021 yılında toplam 600 bin ton çimento ve klinker ihracatı gerçekleştiren Seza Çimento, ihracat çalışmalarını 2022 yılında da sürdürmeyi planlıyor.

İhracatı kısarak ülkemiz için daha fazla katma değer yaratıyoruz. Seza Çimento Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Direktörü Cansu Açık, pandemi koşullarına rağmen ihracatta başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirterek, “2021 yılı, lojistik kaynaklı olmak üzere tedarik zinciri aksaklıklarının devam etmesinden kaynaklanacak. malzeme, enerji ve bu yıl navlun dahil maliyet önemli ölçüde arttı buna rağmen Seza Çimento olarak ihracatta baskıya devam ederek ülkemiz için değer yaratmaya devam ediyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

YORUMLAR YAZ