Seramiksan Sürdürülebilirliği Yüzeylere Taşıdı!

Seramiksan Sürdürülebilirliği Yüzeylere Taşıdı!

İklim değişikliği giderek daha fazla insan tarafından hissediliyor ve bu gerçeğin insanların alışkanlıklarını da değiştirdiği konusunda artan bir farkındalık var. PwC araştırmasına göre 2 kişiden 1’i sürdürülebilir ürünler satın alıyor. Sürdürülebilir ürünler, kullanıcıların yaşam alanlarından alışkanlıklarını değiştirmeye başlamasıyla dekorda popülerlik kazanıyor.

İklim krizinin giderek kötüleşmesi tüketici alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor. PwC’nin konuyla ilgili Küresel Tüketici İçgörülerinin Nabzı anketinde, 2019’da yalnızca üçte biri çevreyi korumaya yardımcı olmak için sürdürülebilir ürünleri seçerken, 2021’de iki kişiden biri sürdürülebilir ürünleri seçti. Çevre dostu ürün seçeneklerinin artması, B2C ile iş yapan firmaların ürün geliştirme süreci başta olmak üzere sektör trendlerini şekillendiriyor.

Seramiksan Direktörü M. Süreyya Çağlar, özellikle pandemi döneminde dekorasyon trendlerini etkileyebilecek doğa isteğine dikkat çekerek, “Evlerde yeşil alanlar her taraftan açıldı. İç mekanlarda daha çok bitki yetiştirme eğiliminde olan kullanıcılar Doğal ürünler ve eko -Doğa dostu seçenekler ön plana çıkıyor. Doğanın başka bir seçeneği olmadığını anlayan tüketiciler artık çeşitli alanlarda sürdürülebilir ürünler talep ediyor. Yenileme bu değişimin ilk adımı” dedi. Seramiksan Direktörü M. Süreyya Çağlar, geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını söyleyerek devam etti, “1994 yılından bu yana doğal unsurları evlerinde görmek isteyen kullanıcılar için çevre dostu koleksiyonlar tasarlıyoruz. Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen karolarla sürdürülebilirliği hayata geçiriyoruz. Sagano, Monte Verde ve Classwood porselen karo koleksiyonlarımız doğanın renklerini zemin ve duvarlara yansıtıyor.” şeklinde konuştu.

Süreyya Çağlar, sürdürülebilir iş modellerinin günümüz iş dünyasında norm haline geldiğine dikkat çekerek, “‘Yeşil duyarlılık’ elbette rahat bir yaşamdan vazgeçmek anlamına gelmiyor. Ürünlerimizde sürdürülebilirliği, sunduğumuz ürün yelpazesini bütünleştiriyoruz. dayanıklı, pratik ve temizlemesi kolay hem ev hem de iş yeri sahipleri için Seramiksan olarak modern baskı tekniklerimiz sayesinde hiç bir ağacı kesmeden dayanıklı porselen yüzeylere ahşabın güzelliğini taşıyoruz. hem doğayı koruyan hem de kullanıcının estetik ihtiyaçlarını karşılayan tasarım öğesi.” dedi.

YORUMLAR YAZ