Roca Grup 25 Milyon Euro’luk Girişim Fonu Kurdu

Roca Grup 25 Milyon Euro’luk Girişim Fonu Kurdu

Roca Grup, yeni işletmelere yatırım yapmak için 25 milyon Euro’luk bir kurumsal girişim fonu başlattı. Ventures adlı fon, banyo endüstrisine yenilikçi çözümler sunan girişimleri ve projeleri finanse edecek.

Dünyanın önde gelen sıhhi ürünler üreticisi, tasarımcısı ve dağıtıcısı olan Roca, start-up dünyasına ilk adımlarını atıyor. Şirket, teknoloji tabanlı girişimlere yatırım yapmak için 25 milyon Euro’luk bir Roca Grup Ventures başlattığını duyurdu. Fon, şirketin öncelikli alanlarındaki girişimcilik projelerine yatırım yapacak. Bu fon aracılığıyla Roca Grubu, yüksek potansiyelli programları finanse etmek için proje başına 0,5 ila 2 milyon avro arasında bir kaynak tahsis edecek. Portföyün 5 yıl içinde 10 ila 15 şirketi içermesi bekleniyor. Hijyenik ürünlerin tasarımından üretimine kadar sürdürülebilirlik ve teknolojiye odaklanan Roca Grubu, çevre dostu uygulamaların üretimini ön planda tutan girişimlerle yeşil stratejisini hayata geçirecek.

Sağlık ve akıllı banyolarda, cihazların kullanılabilirliğini yapay zeka (AI) ve bağlanabilirlik yoluyla artırmayı hedefleyen şirket, çevre dostu ürünler geliştirmeye yardımcı olacak teknik kaynaklar arayacak. Yeni işler ve yeni malzemeler açısından, inşaat sektöründe kullanılabilecek yeni malzemeler ve yeni ürün imalatının yanı sıra geniş büyüme alanı olan teknoloji tabanlı çözümlere odaklanacak. Enerji verimliliği ve su rasyonalizasyonu alanlarında özellikle su tüketimini azaltmak ve sürdürülebilir konutlar inşa etmek gibi çözüm üreten projelere katkı sağlayacaktır. Son olarak, operasyonel mükemmelliği geliştirmek için yapay zeka, 3D baskı, Nesnelerin İnterneti (IoT), blockchain gibi teknolojiler fonun ilgi alanları olacak.

YORUMLAR YAZ