Prysmian Kablonun 2022 Hedefi Sürdürülebilirlik

Prysmian Kablonun 2022 Hedefi Sürdürülebilirlik

Prysmian Kablo, sürdürülebilirliği odağına almış ve tüm iş süreçlerine entegre etmeye devam etmektedir. Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, sürdürülebilirliği bir hedef değil bir yolculuk olarak gördüklerini ve 2021’in sürdürülebilirlik alanındaki hedeflere ulaşmak açısından çok verimli bir yıl olduğunu söyledi.

Özcan, “Prysmian Kablo olarak 2021 yılında sürdürülebilirlik alanında toplam 22 projeyi hayata geçirdik. Hedefimiz 2030 yılına kadar karbon ayak izimizi 59.000 ton azaltmak.” Enerji ve telekomünikasyon kablo sektörünün dünya lideri Prysmian Group Türkiye şubesi Prysmian Kablo, 2021 yılında zorlu bir sürdürülebilirlik gündemini tamamladı. Prysmian Grubu’nun sürdürülebilirlik vizyonu çerçevesinde yıl boyunca birçok projeye imza atan şirket, artık 2022 ve sonrası planlarına odaklanıyor. Sürdürülebilirliği bir yolculuk olarak gördüklerini belirten Özcan, “Daha İyi Bir Yarına İmza” projesinin bu yolculukta çok önemli olduğunu vurguladı.

Türk Prysmian Kablo CEO’su Ülkü Özcan, Türk Prysmian Kablo’nun ekonomik, sosyal ve çevresel sorumlulukla hareket ettiğini ve sürdürülebilir kalkınmayı faaliyetlerinin her aşamasına entegre ettiğini belirterek, 2021’de önemli ilerlemeler kaydettiklerini söyledi. Özcan sözlerine şöyle devam etti: “Prysmian’ın 2030 yılına kadar sürdürülebilirlik yol haritası yürürlükte. Sürdürülebilirlik planı çerçevesinde ekonomik, sosyal ve çevresel sorumluluklarımızı faaliyetlerimizin tüm alanlarına entegre ederek iş modelimizi güçlendirerek, karlı bir ortamda kârlı olmayı hedefliyoruz. Paydaşlarımızın çıkarına olan ve toplum için değer yaratan bir yol izlemek Sürdürülebilirlik vizyonumuz Karbon Ayak İzini Ortadan Kaldırmak, Döngüsel Tedarik, İş Modelini Geliştirmek, İnsanları ve Toplumu Geliştirmek olmak üzere dört sütundan oluşmaktadır.2021 yılında etkileyici sonuçlarla 22 projeyi tamamladık. Prysmian Group olarak 2030 yılına kadar karbon ayak izimizi 59.000 ton azaltmayı hedefliyoruz” dedi.

YORUMLAR YAZ