Polisan Boya 2021 Renk Haritasını Açıkladı

Polisan Boya 2021 Renk Haritasını Açıkladı

Türkiye’nin renkli haritasını gösterdi. Polisan Kansai Boya uzmanlarının sınırsız renk seçeneği sunan 3.750 miks makinesinden elde ettiği verilere göre, 2021 yılında barış ve doğa arzusu ön planda. İç mekanda Dingin Gri, Kumsal Beji ve Marjinal Gri öne çıkarken, Bahama Beyazı ve Taş Grisi en popüler dış renkler.

Pandemi yayılırken, kendi yaşam alanlarında huzurlu ve düzenli bir ortam yaratma isteği, pek çok kişiyi evlerinde yenilik yapmaya sevk etti. Seçilen duvar boyası renginin mekanın enerjisine etkisi de ön plana çıkıyor. Yıllar boyunca verilerle coğrafi bölgelerdeki renk trendlerini ortaya koyan 2021 Polisan Boya Türkiye Renk Haritası, geçen yıl iç cephede “Kumsal Beji, Dingin Gri ve Marjinal Grisi” gösterirken, dış cephede ” Bahamalar Beyazı ve Taş Grisi” en popüler renklerdir.

 

Bej ve gri iç mekanlarda en çok tercih edilen renklerdir. Renk haritasına göre 2021, gözü yormayan, insana dinginlik ve dinginlik hissi veren renklere daha yatkın. Polisan Kansai Boya’nın 5 bini aşkın satış noktasından elde ettiği verilerle oluşturduğu renk haritasına göre Marmara, Ege ve Akdeniz bölgeleri “dingin gri”nin favorisi. Karadeniz bölgesi ağırlıklı olarak “marjinal gri” kullanırken, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu “kumsal beji”ni tercih ediyor. Polisan Kansai Boya Genel Müdürü Cemal Drahor, 2021 Türkiye Renk Kartelası ile ilgili şunları söyledi: “Pazara fark yaratan farklılaştırılmış ürünlerde değişimin öncüsü ve lider olmak için çalışıyoruz. Hedefimiz yenilikçi olmak. , verimli ve yüksek Performanslı Ürünler, tüketicilerimizin hayallerindeki yaşam alanlarını gerçekleştirmelerini sağlayan kaliteli çözümler sunar.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR YAZ