Panelsan, 2022 Yılında Halka Arz Onayını Alan İlk Şirket Oldu

Panelsan, 2022 Yılında Halka Arz Onayını Alan İlk Şirket Oldu

Çatı ve cephe kaplama sektörünün lider kuruluşlarından biri olan Panelsan, 2022 yılında halka arz onayını alan ilk şirket oldu. Panelsan’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Üye Recep Kaan Maşlak, “İlk halka arz konseptimiz, şirketimizin sandviç panel üretim hatlarının kapasite kullanımını artırmaya yönelik yeni yatırımlar yapma arzumuzla başladı” dedi. Panelsan, hisselerinin %25,67’sini halka arz etmeyi planlıyor.

Gedik Yatırım öncülüğünde gerçekleşen halka arzda defter tutma tarihleri ​​9-10-11 Şubat 2022 olarak belirlendi. Panelsan’ın, faaliyet gösterdiği çatı ve cephe panelleri sektöründe borsada işlem görecek tek şirket olup, halka arzdan elde ettiği kaynakların büyük bir kısmını ek üretim tesisleri inşa etmek için kullanmayı hedeflemektedir. Sektörün önde gelen şirketlerinden Panelsan, 2022 yılında halka arz onayını alan ilk şirket oldu. Hisse senetlerinin halka arzına ilişkin izahname başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu tarafından ek arzlar hariç onaylanmış olup, %25,67 oranındaki hissesi halka arz edilmiştir.

25’ten fazla ülkeye ihracat yapan Panelsan, sandviç panel, EPS yalıtım panelleri ve özel ebatlı blokların yanı sıra EPS enjeksiyon kalıplı özel ürünler de üretmektedir. Panelsan, Kazakistan’ın Almaty kentinde bir sandviç panel üretim tesisi ve Ankara Polatlı’da mevcut bir tesiste bir sandviç panel üretim tesisi kurmak amacıyla Ankara organize sanayi bölgesinde yaklaşık 57.000 metrekare kapalı alanda üretilmektedir. Ar-Ge merkezi olmak için Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’na başvuran Panelsan, ISO 500 listesinde yer aldı. Panelsan, 2021 yılının ilk dokuz ayında 393,2 milyon TL satış gerçekleştirerek, 2021 yılının aynı döneminde, 2020 yılının ilk dokuz ayına kıyasla yaklaşık %88’lik bir büyüme oranını temsil ediyor.

YORUMLAR YAZ