OYAK Çimento, Beyaz ve Gri Çimento Ürünlerini Yeniledi

OYAK Çimento, Beyaz ve Gri Çimento Ürünlerini Yeniledi

Sürdürülebilir bir dünya için sektöründe öncü faaliyetlerde bulunan OYAK Çimento, müşteri ihtiyaçlarına yeni ve daha çevreci özel ürünlerle cevap vermektedir. Gri çimento ürünlerini güçlü özellikleriyle yeni bir ambalajda sunan OYAK Çimento, Süper Beyaz ve Pro Beyaz serilerine yaptığı yeni ilavelerle beyaz çimento segmentinde yeni bir dönem başlatıyor.

OYAK Çimento, kısa süre önce “net sıfır” taahhüdü veren ilk Türk çimento şirketi oldu. Türkiye çimento sektörünün kapasite ve pazar lideri ve net sıfır taahhütte bulunan ilk Türk çimento şirketi olup, ürün gamında yer alan özel ürünlerle müşterilerine özel çözümler sunmaktadır. OYAK Çimento, beyaz ve gri çimento satış oranını önemli ölçüde artırmak hedefiyle başta Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, İsrail, Romanya ve Fas olmak üzere dünyanın 85 ülkesine ihraç edilmektedir.

Ürün gamına Pro White’ı ekleyerek, Süper Beyaz ve Pro Beyaz ile müşterilerine daha yüksek beyazlık vadediyor. Super White’a göre daha ince parçacık yapısı ve daha düşük CO2 emisyonu ile Pro White, piyasadaki en yüksek beyazlığa sahip ürünlerden biridir. Güncellenen gri çimento yelpazesi ile yüksek dayanımlı ürünler tasarlayarak sürdürülebilirliğe katkı sağlamakta ve inşaat sektörüne özel çözümler sunmaktadır. Ayrıca bu yelpazede ürettiği CEM VI (S-LL) 32,5 R tipi ürün, Türk çimento sektöründe G uygunluk belgesi alan ilk “CEM VI” ürünü olarak öne çıkıyor. Bu ürünün piyasaya sürülmesi, şirketin 350 kg.CO2/ton’un altında karbon ayak izi ile çimento ve betonun “düşük karbonlu” emisyonları vizyonuyla uyumludur.

YORUMLAR YAZ