OYAK Çimento, 2021 Entegre Raporunu Yayınladı

OYAK Çimento, 2021 Entegre Raporunu Yayınladı

OYAK Çimento 4.0 projesi, son dönemin ve yakın geleceğin en önemli konularından biri olan CO2 azaltışını doğrudan destekliyor. ”Net-Sıfır” taahhütü uluslararası ölçekte ciddi bir hedef belirleyerek dünyada bir ilk olacak.

Sürdürülebilir bir dünyaya katkıda bulunmak için sektöründe öncü bir faaliyet olan OYAK Çimento, 2021 Entegre Raporunu yayınladı. Net-Sıfır projesi, son dönemin ve yakın geleceğin en önemli konularından biri olan CO2 azaltımını destekliyor. Aynı zamanda OYAK Çimento, yıl boyunca “Sürdürülebilirlik ve Dijitalleşme” projelerine odaklanarak, çimento sektöründe “oyun değiştirici” vizyonuyla geleceği planlayarak, çimento sektöründe dünya çapında bir ilke imza atıyor.

Türk çimento sektörünün liderlerinden OYAK Çimento, daha sürdürülebilir bir dünya ve sağlıklı bir gelecek inşa etmek için Türkiye’nin ve dünyanın gelişimine öncülük etmeye devam ediyor. Şirketin yakın zamanda yayınladığı 2021 Entegre Raporunda, klasik endüstriyel performans göstergelerinin yanı sıra teknik, sosyal, çevresel ve ekonomik parametrelerin iş süreçlerinde daha kapsamlı yer aldığı görülmektedir. OYAK Çimento, verimlilik, yaratıcılık ve sürdürülebilirlik odaklı stratejisini, endüstriyel çimento sektöründe birçok ilki de içeren dijital dönüşüm projesi OYAK Çimento 4.0 ile destekleyerek, çimento sektöründe dünyada birçok ilke imza atmıştır. OYAK Çimento 4.0 projesi, neredeyse tamamı şirket içi kaynaklarla inşa edildi ve dünya çapında çimento sektöründe birçok ilk uygulamayı içeriyor. OYAK Çimento, bu proje ile son dönemin ve yakın geleceğin en önemli temalarından biri olan CO2 emisyonlarının azaltılmasına doğrudan destek vermektedir.

YORUMLAR YAZ