Ode Yalıtım 2050 Yılına Kadar Karbon Nötr Olmayı Hedefliyor

Ode Yalıtım 2050 Yılına Kadar Karbon Nötr Olmayı Hedefliyor

Türkiye’nin en büyük yalıtım şirketi, %100 yerli sermayeli ODE Yalıtım, “Sıfır Karbon Misyonu” çerçevesinde; üretim alanlarını, tedarik zincirlerini ve ürünlerini kapsayan bir yol haritası geliştirmiştir.

ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ozan Turan, “Yeşil Dünya” hedefi doğrultusunda kurumsal karbon ayak izi hesaplamaları yaptıklarını belirterek, “Hedefimiz olan karbon nötrlüğü hedefimize ulaşmak için emisyonları azaltırken doğa bazlı çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. ” ODE Yalıtım, doğaya ve insana duyarlı üretim yöntemleri ile alanında fark yaratarak çalışmalarına devam etmektedir. Tüm ürün grupları ve 16 ürün gamında Çevresel Ürün Beyanı (EPD) belgelerini alan ve geçtiğimiz Aralık ayında Eskişehir tesisi için sıfır atık belgesi alan tek yalıtım firması ODE Yalıtım, “Sıfır Karbon” hedefi için çalışmalarına hız verdi. Misyon”. Kurumsal karbon ayak izini hesaplayan ODE Yalıtım, 2050 yılına kadar karbon nötr olma taahhüdü kapsamında bir yol haritası belirledi.

ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ozan Turan, piyasada ilk günden bu yana doğaya ve insana duyarlı ürünler ürettiklerini belirterek, “Sürekli gelişen enerji verimliliğini ön planda tutan bir enerji yönetim sistemi ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Üretimde ve ürünlerimizde Sıfır Karbon Misyonumuz çerçevesinde emisyonlarımızı mümkün olduğunca azaltmak için üretim alanları, tedarik zincirleri ve ürünlerde yeni hedefler belirledik. Bu hedefler çerçevesinde özeni yerine getirmeye çalışıyoruz. Doğanın gerektirdiği tüm üretim süreçlerimizde hammadde kaynağından başlayarak, atmosferden karbon salınımını ortadan kaldırmak için doğa bazlı çözümlere odaklanarak, tesislerimizin enerji verimliliğini artırmak için LED aydınlatma sistemlerinin kurulması, güneş enerjisinin yaygınlaştırılması gibi çözümler yer almaktadır. kurulumlar, tedarik zincirindeki karbon emisyonlarının azaltılması ve fabrika alanlarındaki yeşil alanların artırılması.”

YORUMLAR YAZ