Mono Steel 6. Kıtayı Keşif İçin Hazır

Mono Steel 6. Kıtayı Keşif İçin Hazır

Ülkemiz adına dünya çapında büyük projelere imza atan Mono Steel, beş kıtada faaliyetlerini sürdürüyor. ABD Seattle’da başladığı büyük ölçekli projesine (Seattle Water Quality Project) devam etmektedir. Asya, Avrupa, Avustralya, Kuzey Amerika ve Afrika’daki projeler için yüksek kaliteli çelik yapılar tasarlayan şirket, dünyanın en yaşanabilir 6 kıtasında faaliyet gösteren Güney Amerika’yı bu yılın ortasına kadar faaliyet kapsamına almayı hedefliyor.

Ekim ayında SPU (Seattle Utilities) ile el sıkışan ve planlanan 870 milyon $’lık Seattle Su Kalitesi Projesi’ni hayata geçirdi. Mevcut projeleri devam ederken yeni anlaşmalar imzalama sürecindedir. Amerika, Afrika, Avrupa, Asya ve Avustralya kıtasında faaliyet gösteren şirket, bahar aylarında hayata geçireceği yeni projelerle ilklere imza atmaya devam edecek.

Beş kıtada aynı anda faaliyet gösteren M. Steel CEO’su Mustafa Toprakçeken, yeni projenin Seattle gibi mega proje olarak anıldığının altını çizerek geçen yıla göre yüzde 65 artış kaydetti. Toprakçeken, 2022 yılının ortalarında Güney Amerika’ya açılmak için de müzakerelere başlayacak. Bu sayede Mono Steel, bir dünya markası inşa ederken altı kıtada iş yapabilen bir şirket olma hedefine ulaşacaktır. Geçtiğimiz aylarda yeni genel merkezini açan Mono Steel, Stuttgart, Almanya ve Sakarya’daki üretim tesislerini bu yıl tam kapasite ile işletmeyi planlıyor.

YORUMLAR YAZ