Metaverse’ün Gayrimenkuldeki Yeri Ne Olacak?

Metaverse’ün Gayrimenkuldeki Yeri Ne Olacak?

Girişimci Emlakçılar Derneği (TÜGEM) tarafından Emlakjet himayesinde düzenlenen seminerler dizisi yoğun katılımla devam etti.

Just Work Academy’de düzenlenen panelde alanında uzman konuşmacılar gayrimenkul sektöründeki önemli gündem konularını ele aldı. Son olarak 9 Şubat’ta düzenlenen üçüncü panelde “Gayrimenkul Teknolojisi ve Metaverse” teması ele alındı. Her ayın ikinci çarşamba günü düzenlenen sempozyuma katılmak isteyen emlak danışmanları randevu alarak katılabilir ve gayrimenkul anekdotlarını uzmanlarla tartışabilirler. Alanında teknolojinin geleceğini tartışan bir panelde konuşmacılar, gayrimenkul alanında bizleri bekleyen teknolojik trendleri değerlendirirken, son dönemlerin en merak uyandıran konularından biri olan Metaverse ile gayrimenkulün kesişimi hakkında ilginç öngörüler paylaştılar. Metaverse, grubun ilgilendiği bir konu olarak öne çıktı ve geniş ilgi gördü. Z kuşağı meta veri deposuna girdi GİSP Başkanı Hakan Gümüş, gayrimenkul teknolojisi ve Metaverse hakkında açıklayıcı bilgiler paylaşarak, yeni nesil ile Metaverse arasındaki yakın ilişkiye vurgu yaptı.

Türkiye’de gayrimenkul teknolojisine yetersiz yatırım Panele konuşmacı olarak katılan Emlakjet CEO’su Tolga İdikat, “Gayrimenkul Teknolojileri listelerle sınırlı kalmamalı. Proptech olarak bilinen Gayrimenkul Teknolojileri, her yıl dünya genelinde 50 milyar doların üzerinde yatırım alıyor ancak maalesef ne yazık ki Türkiye’de 20-25 milyon dolar ile sınırlı bir yatırım alan İdikat, ev bulma, taşınma, ev finansmanı gibi pek çok konunun gayrimenkul teknolojisiyle daha kolay hale getirilebileceğini, önemli bir inovasyon adımı olduğunu söyledi. Yine web sitemizdeki fotoğrafları otomatik olarak düzelten Fotojet teknolojisi yatırımlarımızdan sadece birkaç örnek. Önümüzdeki üç yıl içinde elektronik işlemler, fintech, blockchain ve büyük veri trendleri etrafında yeni projeler geliştirerek geleceğin teknolojisine uyum sağlamaya hazırlanıyoruz.” dedi.

YORUMLAR YAZ