MASDAF, Sürdürülebilirlik Alanında Sektöre Öncülük Etmeye Devam Ediyor

MASDAF, Sürdürülebilirlik Alanında Sektöre Öncülük Etmeye Devam Ediyor

Masdaf, sürdürülebilirlik yolunda hızla ilerlemeye devam ediyor. Sürdürülebilirliğin uzun vadeli bir değer yaratma süreci olduğunu düşünen Masdaf’ın misyonu, üretimden lojistiğe tüm süreçlerde enerji ve suyu akıllı ve verimli kullanan su teknolojilerinin çevresel etkilerini en aza indirmektir.

Pompa sektörünün lider markası Masdaf, “Dünya yararına Masdaf” ı kendine ilke edinerek, sürdürülebilir kalkınma ve yaşanabilir bir geleceği birlikte inşa etme yolunda sağlam adımlar atmaya devam ediyor. Sürdürülebilirlik; üretimden üretime tüm iş süreçlerine dünya kaynaklarını koruyan çevre dostu su teknolojilerini entegre etmeye odaklanarak, 2021 yılında sürdürülebilirlik yolunda önemli bir adım atmış ve gelecek Hedefini belirlemeye devam etmektedir. Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, sürdürülebilirliği uzun vadeli bir değer yaratma süreci olarak gördüklerini belirterek, bu süreci kapsamlı bir şekilde ele alarak sektöre öncülük etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Tuzla ve Düzce fabrikalarımızda rüzgar ve güneş enerjisi kullanarak santrallerimizin enerji ihtiyacını doğal enerji kaynaklarından karşılamayı hedefliyoruz. En az enerji tüketecek ve çevreye en az zarar verecek yeni tesisler tasarlıyoruz. Çatıya kurulan güneş kollektörleri ile binaya sıcak su sağlayarak %50’ye varan enerji tasarrufu sağlıyoruz. Kullandığımız hava kaynaklı ısı pompaları ile binaları ısıtmak ve soğutmak için enerji tüketimini minimuma indiriyoruz. Ofis ve üretim alanlarını güneş ışığından daha fazla yararlanacak şekilde tasarladık. Ayrıca daha az enerji tüketen armatürler kullanıyoruz. Hedefimiz, Tuzla’daki genel merkezimizden Düzce fabrikasına kadar olan lojistik operasyonları optimize ederek lojistik sürecinin karbon ayak izini azaltmaktır. Şirket araçlarında da elektrikli araçları tercih ediyoruz.