KAP haberleri – 14 Kasım 2022

KAP haberleri – 14 Kasım 2022

AKFGY: Şirket ortaklarından Akfen Holding’in sahip olduğu  129 milyon 990 bin adet pay ile Akfen International Holding B.V.’nin sahip olduğu 129 milyon 990 bin adet payın pay başına 3,70 TL fiyattan Toptan Alış Satış İşlemleri kapsamında satıldığı ve gelirin gayrimenkul finansmanında kullanılacağı açıklandı.

AKYHO: Şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı Salda Tarım’a ait Edirne’deki 77 bin 314 metrekare arazinin 5,3 milyon TL bedelle satıldığı açıklandı.

AKSGY: Akiş Mudanya Adi Ortaklığı’nca arsa sahipleri ile kat  karşılığı inşaat sözleşmesinin imzalandığı açıklandı.

AKSA: 2014 yılı ile ilgili olarak bazı Yönetim Kurulu Üyeleri aleyhine açılan sorumluluk davasında kararın şirket lehine sonuçlandığı açıklandı.

ALFAS: Şirket payları Borsa’da 16 Kasım’da işlem görmeye başlayacak. Şirket paylarının halka arzı kapsamında paylara bireysel yatırımcılara tahsisat tutarının yaklaşık 18,7 katı talep geldiği açıklandı.

ASUZU: 679,6 milyon TL tutarındaki Yatırım Teşvik Belgesinin 1,0 milyar TL’ye revize edildi ve Bakanlık tarafından onaylandığı açıklandı.

ASELS: 45 milyon TL sermayeli (yüzde 35,56’sı Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi, yüzde 44,44’ü ASELS, yüzde 4,22’si Marmara Üniversitesi, yüzde 4,22’si İstanbul Üniversitesi, yüzde 7,33’ü İbn Haldun Üniversitesi, yüzde 4,22’si Bilişim Vadisi) İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü şirketinin kurularak tescil edildiği açıklandı.

EKGYO: 4 milyar TL’ye kadar kira sertifikası ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

GLYHO: Şirketin dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc tarafından, Kanada’da bulunan Prince Rupert  limanının kruvaziyer operasyonlarının 10 yıl süre ile işletilmesine ilişkin olarak Prince Rupert liman başkanlığı ile sözleşme imzaladığı açıklandı.

GLYHO: 500 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

ISFIN: 99 gün vadeli 300 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

KARSN: Şirket ile Schacmındo arasında, Endonezya’daki elektrikli minibüs ve otobüs dönüşümüne yönelik ihracat ve SKD tipi üretim aşamalarını içeren işbirliği için mutabakat anlaşması imzalandığı açıklandı.

MIATK: Şirketin ABD’de bulunan Metatıatıve firmasının kuruluşunda yüzde 29 ortaklık pay sahibi ile yer aldığı açıklandı.

PETKM: 4 yılda bir yapılan büyük bakımın tamamlandığı ve duruşun sona erdiği açıklandı.

RUBNS: Şirket tarağından tesis bünyesinde kömür santrali kurulmasına karar verildiği ve kurulum ve montaj için Mimsan Makine ile 1,7 milyon dolar bedelle sözleşme imzalandığı açıklandı.

SNICA: Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler, 15 – 18 Kasım aralığında toplanacak.

SUWEN: Şirket ile Cezayir’de yerleşik bir firma arasında  bayilik sözleşmesi imzalandığı ve 4 mağaza açılmasının planlandığı açıklandı.

SMRTG: 5 milyon TL sermayeli Smart Solargize Yeşil Mobilite unvanlı şirketin kurulmasına karar verildiği açıklandı. Şirket tarafından Kuzey Doğu Anadolu bölgesinde yerleşik bir Kamu Kurumuna ait GES’in malzemesi ve montajı işi ihaleye en uygun teklifin 32,3 milyon TL bedel ile verilen teklifin en iyi teklif olduğu ve sözleşmeye davet yazısının geldiğinin açıklanması sonrasında, ihalenin iptal edildiği açıklandı.

ULAS: Şirketin yüzde 0,04 oranında ortağı Anadolu Girişim Holding’in ULAS’daki 11 bin 375 adet halka açık olmayan payların 3 bin 700 TL’lik borcu nedeniyle haciz işlemi tesis edildiği açıklandı.

YEOTK: VBTS kapsamında şirket paylarına 14 Aralık’a kadar emir paketi tedbiri getirildi. Romanya’da yüzde 100 bağlı ortaklık şeklinde yeni bir şirket kurulmasına karar verildiği açıklandı.

PSGYO: Azimut Portföy tarafından 5,35 TL fiyattan 99 milyon 990 bin adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı yüzde 9,99’a yükseldi.

AKGRT: Şirket sermayesinin 612 milyon TL’den yüzde 163,40 oranında bedelli olarak 1 milyar TL nakden artışla 1,6 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında, rüçhan haklarının kullanılmasının ardından kalan 1 milyon 720 bin 724 adet pay bugün ve yarın Borsa Birincil Piyasa’da satılacak.

BASCM: Şirket sermayesi yarın 431,5 milyon TL’den yüzde 52,93 oranında bedelli olarak 228,4 milyon TL nakden artışla 660 milyon TL’ye yükseltilecek.

YORUMLAR YAZ