Kale, Yangın Kapısında Güvenilirliğini CE Sertifikası ile Kanıtladı

Kale, Yangın Kapısında Güvenilirliğini CE Sertifikası ile Kanıtladı

Kale Çelik Kapı tarafından özel olarak geliştirilen yangın kapıları, yangının farklı noktalara yayılmasını önleyen, ısıya dayanıklı bir yapıya sahiptir. Binanın hızlı ve güvenli bir şekilde boşaltılmasına yardımcı olur. Taş yünü, yangın kapıları için oldukça etkili bir yangın yalıtım malzemesidir. Kale yangın kapılarında taş yünü iki kat olarak uygulandığı için yüksek koruma sağlar, ek olarak 30+30 mm ve metreküp başına 15 kg olarak uygulanır. Kale yangın kapıları, 90 dakika boyunca yangına dayanıklılığını korumak için çift kat taş yünü ve özel kimyasallara sahiptir.

Bu bağlamda Kale Çelik Kapı, yangın kapıları ile birlikte yüksek güvenlik ve kalite sağlamaktadır. Kale yangın kapıları, olası bir yangın anında evlerin ve iş yerlerinin tahliyesini kolaylaştırarak can kaybı olasılığını en aza indirir. Yangın ve deprem gibi afetlere zamanında müdahale çok önemlidir. Doğru yangın kapısı seçimi de bu önlemlerden biridir. Güvenli yaşam alanlarının ayrılmaz birer mimarı olan Kale Çelik Kapı tarafından tasarlanıp üretilen Kale yangın kapıları, olası bir afet durumunda evlerin ve iş yerlerinin tahliyesini kolaylaştırarak, olası can kayıplarının en aza indirilmesine yardımcı oluyor. EN 1634-1 Avrupa standardına göre kale yangın kapıları, yapısal bütünlüğü ve EI 60 sınıfı özellikleri nedeniyle bir yangın anında en az 90 dakika boyunca dikkatleri üzerine çekerek güvenli tahliye aşamasında önemli bir rol oynamaktadır. Kale Yangın Kapısı da güvenilirliğini Türk Standartları Enstitüsü’nden CE belgesi alarak kanıtlamıştır.

TSE Laboratuvarlarında test edilip belgelenen Kale yangın kapıları, E 120 sınıfı yangın kapıları ve El 60 sınıfı yangın kapıları olarak mevcuttur. Tüm kapıların üç contası, dışta iki toz contası ve içte bir ısı contası vardır. Isı yalıtımı 75 derecede genişleyerek duman ve sızdırmazlık sağlar. Kapılar, 5 mm termal genleşme aralığına sahip yüksek kaliteli çelikten yapılmıştır ve çerçeve ayarlanabilir. Elektrostatik toz boya ile kaplanan Kale yangın kapıları, isteğe bağlı olarak panik bar veya döner kollu olarak da temin edilebilmektedir.

YORUMLAR YAZ