Kalamış Yapı 2022 Hedeflerini Büyüttü

Kalamış Yapı 2022 Hedeflerini Büyüttü

Kalamış Yapı, 2022 yılına hızlı bir başlangıçla 5 yıl içinde 5 bin konut satma hedefiyle Düzce, Kastamonu, İzmir ve İstanbul olmak üzere 4 kilit ilçede projeler geliştiriyor. Salgından en çok etkilenen sektörlerin başında gelen inşaat sektörü, normalleşme sürecinin hızlanmasıyla toparlanma sürecine girdi.

19 yıldır inşaat sektöründe büyük projelere imza atan Kalamış Yapı, 2022 yılında Düzce, Kastamonu, İzmir ve İstanbul olmak üzere 4 ana bölgede projelerine hızla başlayarak 5 yılda 5000 konut satmayı hedefliyor. Büyüyen ve giderek zorlaşan bir sektör olan inşaat, artan maliyetlere rağmen yatırımcılar için en çekici sektörlerden biridir.

Kalamış Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Sevencan, 2022 yılında yeni projelere hız verdiklerini belirterek, “2021 yılının ikinci yarısından sonra satışlarımız artmaya başladı. Önemli inşaat projeleriyle hedefimize ulaşacağımızı düşünüyoruz. Önümüzdeki aylarda İstanbul Maltepe’de 456 konuttan oluşan “Kalamış Adaları” projesinde inşaata başlayacağız. Bu arada İzmir Bornova’da 1.215 konuttan oluşan Altın Orman projesinin inşaatı devam ediyor. Hedefimiz projeyi en geç 36 ayda tamamlamak” dedi. Bugüne kadar hayata geçirdiği projelerle binlerce ailenin ev sahibi olmasını sağlayan Sevencan, “Ayrıca birçok aileye yatırım yapma imkanı sağladık ve bu zor dönemde yatırım için özel stratejik hedefler belirledik. Bu hedefler doğrultusunda artan yatırımlarla ülke ekonomisine katkı sağlamaya ve kısa ve uzun vadede atacağımız önemli adımlarla devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR YAZ