İzocam Üretimleri ile Rekor Kırmaya Devam Ediyor

İzocam Üretimleri ile Rekor Kırmaya Devam Ediyor

2022 tesis içi yatırım bütçesinin %55’ini verimlilik, bakım ve yenilemeye ayıran İzocam, üretimden hurda oranlarına, karbon azaltımından enerji tüketimine kadar her konuda rekor kırmaya devam ediyor. İzocam, her yıl yaptığı projeler ve yatırımlarla başarı çıtasını yükseltiyor, üretim rekorları kırıyor, iş güvenliği ve çevre konularındaki hedeflerine ulaşarak başarılı faaliyetlerine devam ediyor.

İzocam’ın hikayesi 57 yıl önce başladığında, İzocam’ın varoluş amacı, can ve mal güvenliğini göz önünde bulundurarak, doğal kaynaklardan ödün vermeden enerji tasarrufu ve konfor sağlayan, çevre dostu ve sürdürülebilir yalıtım çözümleri geliştirmek olarak tanımlandı. Değişim odaklı, sürdürülebilir yapılar inşa eden, enerji tasarrufu sağlayan, çevreyi koruyan ve yaşam kalitesini artıran bir şirket olarak kimliklerini hala koruduklarını vurguladı. Murat Savcı, karbon azaltımı ve enerji tasarrufu proje hedefleri kapsamında Taşyünü ve Camyünü üretim tesislerinde enerji izleme sistemleri kurarak restorasyon ve verimlilik projelerini hayata geçirdiklerini belirterek, aydınlatma tiplerini çevresel uygulamalarla güncellediklerini ve bunun sonucunda Katma enerji sağladıklarını söyledi. Tarsus tesisinde %13, Dilovası tesisinde %15 tasarruf elde edildi.

2022 yatırım bütçelerinin yüzde 55’ini verimlilik, bakım ve yenileme çalışmalarına aktardıklarını belirten İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, bütçenin geriye kalan yüzde 25’ini sürdürülebilirlik, yüzde 20’sini ise dijitalizasyon ve müşteri memnuniyetine ayırdıklarını kaydetti. Bu alanda bir dizi yatırım yaptıklarını belirterek, bu yatırımlar sonucunda üretimlerinin rekor seviyelere ulaştığını vurguladı. Tarsus’taki fabrikalarında ürettikleri yaklaşık 45 bin ton cam yünü ile fabrika rekoru kırdıklarını, Dilovası tesisinde ki fabrikalarında üretilen yaklaşık 60 bin ton taş yünü ile 3 yıllık üretim rekorunu kırdıklarını söyledi. İzocam Genel Müdürü Murat Savcı, Dilovası tesisinin bir diğer başarısının da en düşük hurda seviyesi rekoru olduğunu kaydetti.

YORUMLAR YAZ