İnşaat Sektöründe Dijital Satın Alma ve Proje Yönetim Platformu: İnotip

İnşaat Sektöründe Dijital Satın Alma ve Proje Yönetim Platformu: İnotip

Pandemi nedeniyle inşaat sektöründeki durağanlık bir nevi yeni dönüşümlere sebep oldu. Zaman, mekan ve sınırlamalar açısından inşaat, yapı ve endüstri sektörü dijitalleşme yolunda hızını son derece arttırıyor.

Yazılım dünyasındaki gelişmelerle birlikte ülkemizdeki ve dünyadaki en köklü iş sektörlerinden biri olan inşaat, yapı ve endüstri sektöründe geleneksel yöntemlere bağlı firmalar bile zamanın ruhuna uygun olarak dijitalleşme adımları atıyorlar. E-ticaretin ülkemizde yaygınlaşmasıyla beraber diğer inşaat sektöründe de maliyet avantajı artmaya başladı. Bununla ilgili ekibi ile birlikte çalışmalar yürüten Albasoft Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Nazlı Başak Türkmenoğlu inşaat sektörü için ihtiyaç duyulan bir platform üzerinde uzun zamandır çalıştıklarını, projelerinin yayına çıktığını aktardı. Projenin detaylarına ise bu haberimizde yer vereceğiz.

Proje Yönetim Platformu: İnotip!

İnşaat, yapı ve endüstri sektörleri özelinde yine inşaat sektörü profesyonelleri tarafından tasarlanmış olan online bir ‘Satın Alma ve Proje Yönetimi Platformu’ olarak ‘’inotip’’ sektördeki yerini aldı. İnşaat sektöründe çeşitli kademelerde uzun yıllardır görev alan uzmanlarıyla birlikte yaklaşık 2,5 yılda tasarlanan ve geliştirilen inotip, inşaat sektörünün dijitalleşmesinde öncü partner olarak yer alma iddiasıyla sektör firmalarına hizmet sunuyor.

İnotip, tedarikçiler için daha düşük maliyetlerde daha geniş pazarlara açılma ve doğru orantılı olarak cirolarını arttırma fırsatı sunuyor. Alıcı ve satıcı firmalar için de fiyatta rekabet avantajı, ürün ile hizmette çeşitlilik olanağı sunmaktadır. Bu projenin temelleri 2018 yılında 4 kişiden oluşan yazılım ve operasyon ekibi ile oluşturuldu. Gerekli altyapılar gerçekleştirip proje ekibi oluşturulduktan sonra firmalarla ilgili portföy çalışması yapılmaya başlanmıştır. Şu an yaklaşık 25 kişilik bir ekiple çalışmalarına son hızla devam etmektedir.

Tek bir online platform üzerinde Alıcı ve Tedarikçi iş ortaklarına hem açık satın alma platformu çözümlerini hem inşaat ve endüstri sektörleri için özel tasarlanmış olan proje yönetim modüllerini sunan tek partner olarak ön plana çıkıyor. Özellikle merkezde veya şantiye şartlarında server kurulumu ya da altyapı gerektirmemesi, sahalar ile merkez arasındaki iletişimi yalnızca internet ile sağlayabiliyor olması, kullanıcı dostu ara yüzü ile özel eğitimli personel ihtiyacını ortadan kaldırması nedeniyle inşaat firmaları tarafından öncelikli olarak tercih ediliyor.

Açık satın alma platformu özelliği ile Alıcı firmaların şeffaf ve hızlı şekilde en rekabetçi fiyatı almasını Tedarikçi firmaların ise saniyeler içinde satın almalardan haberdar olarak fiyat vermesini sağlarken, maliyet ve bütçe, proje süreçleri ve iş programı, alt yükleniciler, sahadaki ekipler ve personeller, makine ve ekipman durumu gibi parametreleri de tek tuşla ve kolay ara yüz tasarımlarıyla her an ve her yerde parmaklarınızın ucuna getiriyor.

İnşaat, yapı ve endüstri sektörleri için geliştirdiği özel çözümlerle bu sektörlerde faaliyet gösteren firmaların dijital dönüşümünde öncü bir yazılım sunarak yolculuğuna devam ediyor.

Özet olarak inotip platformundan bahsedilecek olursak; inşaat, yapı ve endüstri sektörleri özelinde geliştirilmiş ‘’Dijital Satın Alma ve Proje Yönetimi Platformu’’ dur. İnotip bünyesindeki iş ortaklarını ‘’Alıcı Firma’’ ve ‘’Tedarikçi Firma’’ firma olarak ikiye ayırır. İhtiyaçlarına göre özelleştirilmiş arayüzler sunar. İnotip iş ortağı firmalar için en verimli, kolay ve hızlı süreç yönetimini sağlamayı hedefler. Projelerinizin yönetimini tek dokunuşla parmaklarınızın ucuna getirir.

YORUMLAR YAZ