İMSAD Türkiye 2021 Yılını Yüzde 22 Artışla Kapattı

İMSAD Türkiye 2021 Yılını Yüzde 22 Artışla Kapattı

Türkiye’nin İMSAD aylık sektör raporunu yayınladı. İnşaat sektörü ve ekonomi çevreleri yakından takip ediyor. Türkiye’nin İMSAD Aralık 2021 sektör raporunda, geçen yılın ekim ayına göre inşaat malzemeleri sanayi üretimi Ekim ayında %3,7 arttı. 2021 yılının ilk 10 ayında üretim bir önceki yıla göre %22 arttı. Ekim ayında da iç ve dış piyasa talebindeki olumlu eğilimin devam ettiği görülmektedir.

Yapı malzemeleri sektörünün çatı kuruluşu olan Türkiye Yapı Malzemeleri Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), geçen yılın ekim ayına göre %3,7 artış gösterdi. Ekim ayında yurt içi ve yurt dışında inşaat malzemeleri talebi devam etti. Talep tarafında olumlu seyrin devam ettiği ancak geçen yıl Ekim ayındaki yüksek üretim artışının baz etkisi oluşturduğu görülüyor.

2021 yılının ilk 10 ayında üretim bir önceki yıla göre %22 arttı. Ekim ayında da iç ve dış piyasa talebindeki olumlu eğilimin devam ettiği görülmektedir. Yapı malzemeleri sektörünün çatı kuruluşu olan Türkiye Yapı Malzemeleri Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), geçen yılın ekim ayına göre %3,7 artış gösterdi.

Ekim ayında inşaat malzemelerine yönelik iç ve dış talep artmaya devam etti. Talep tarafında olumlu seyrin devam ettiği ancak geçen yıl Ekim ayındaki yüksek üretim artışının baz etkisi oluşturduğu görülüyor. Ekim ayında hazır beton ve çimento üretimi, yoğun ilgi gördü. 2021 yılının ilk 10 ayında üretim bir önceki yıla göre %22 arttı. 2021’in ilk 10 ayında, 22 alt sektörün tamamının üretimi, 2020’nin aynı dönemine göre artış sağladı.