IKAR Holding’in yatırımlar başkanlığına Türk yönetici getirildi

IKAR Holding’in yatırımlar başkanlığına Türk yönetici getirildi

Ağırlıklı olarak Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerinde faaliyet gösteren IKAR Holding tarafından yapılan resmi açıklamada yatırımlar başkanlığına 44 yaşındaki Sertan Ayçiçek’in getirildiği belirtildi.

IKAR Industries başta olmak üzere IKAR Global, IKAR Invesco, Ikonic A, Adelfi, Nexx5 ve Idesus gibi firmaları da bünyesinde barındıran IKAR Holding, enerji, sağlık, kent teknolojileri, telekomünikasyon, siber güvenlik, havacılık, inşaat, maden ve uluslararası gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

“GÖREVİMİ LAYIĞIYLA YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞACAĞIM”

Konuyla ilgili açıklama yapan Sertan Ayçiçek, “Son zamanlarda Türk yöneticilerinin dünya genelinde böylesi ilgi görmeleri gerçekten büyük gurur verici. IKAR Holding 20’den fazla topluluk şirketine sahip çok uluslu bir sermaye yatırım grubu olmasının yanı sıra dünyanın ilk Humicorn kuruluşudur. Ana amacım ve önceliğim daha fazla yatırımcıyı bir araya getirip holdingin faaliyet alanlarına farklı yeni sektörler kazandırmak olacak. Elbette kendi ülkemin menfaatlerini ön planda tutmak arzusu içerisindeyim. Bu isteğimi holding yönetimine de açıkça dile getirdim, kendileri de sağ olsunlar anlayışla karşıladılar. Bu vesile ile IKAR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mario Diel’e şahsıma duyduğu güven için teşekkür ediyorum. Görevimi layığıyla yerine getirmeye çalışacağım” diye konuştu.

YORUMLAR YAZ