Helmann Gayrimenkul Yatırım Fonu Kurdu

Helmann Gayrimenkul Yatırım Fonu Kurdu

Helmann Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün, “Fon kurulumundaki en önemli amacımız yatırımcıların gayrimenkullerinin değerini artırarak kira geliri elde etmelerini sağlamak” dedi. Albaraka Türk ile birlikte Gayrimenkul Yatırım Fonu (GYF) kuruldu. Helmann’ın açıklamasına göre doğaya ve insana saygılı evler üretmeye öncelik veren şirket, son projeleri yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Helmann’ın yönetim kurulu başkanı Selman Özgün, konuyla ilgili görüşlerini yaptığı açıklamada, insanların uzun vadeli çalışmalarından elde ettikleri birikimleri yatırıma dönüştürmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirterek, “Pek çok kişi için bu sorumluluğu üstleniyoruz. Yıllardır konut projeleri var. Hem yerli hem de yabancılar tarafından oldukça rağbet gören projelerinin %100 memnuniyet oranına sahip olduğunu kaydeden Özgün, artan talebi karşılamak için gayrimenkul yatırım fonu kurduklarını ve süreç boyunca yatırımcılara profesyonel rehberlik sağladıklarını açıklıyor. . Özgün, GYF’nin kuruluş aşamasında Türkiye’nin köklü finans kuruluşlarından ve sektörün dünyanın önde gelen isimlerinden Albaraka Portföy ile ortak olduklarını söyledi.

Özgün, “Arsalarımız projelerimizin yanında yer alıyor, imarlı, tapulu ve altyapılı arsalar sunarken, yatırımcılara ekonomik koşullara tabi özgün bir yatırım aracı sunuyoruz. arazimizin çevresinde bulunan hastaneler, oteller, alışveriş merkezleri, benzin istasyonları, zincir marketler, eğlence ve dinlenme alanları hakkında açıklama yapıldı. Özgün, bundan sonraki tüm projelerine Albaraka Portföy ile yaptıkları anlaşma çerçevesinde kurdukları GYF’lerle yatırım yapacaklarını vurgulayarak, yatırımcılara bu şekilde birçok avantaj sunacaklarını söyledi. Kısa bir süre içerisinde şirketi faaliyete geçireceklerini söyleyen Özgün, Helmann markalı araziyi yatırımcılarla buluşturarak, Ankara’da yeni bir projenin hayata geçirileceğini bildirdi.

YORUMLAR YAZ