Güncel KAP haberleri

Güncel KAP haberleri

Oncosem Onkolojik Sistemler’ın 5 milyon 950 bin adet payının pay başına 17,50 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

EYG Gayrimenkul’ün 24 milyon 750 bin adet payının pay başına 14,23 TL fiyattan halka arzına SPK tarafından onay verildi.

AKGRT: Sabancı Ageas Sağlık Sigorta’nın sermayesinin 100 bin TL’den 60 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verildiği açıklandı.

AKSGY: 1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

EKIZ: İzmir Menemen’deki arsa üzerinde Tarımsal Amaçlı Soğuk Hava Depoları yapılmasının uygunluğu tespiti için ilgili mevzuat ile aranan projelerin hazırlanması işi ile ilgili Boygar Yapı ile Ön Proje Sözleşmesi imzalanmasına karar verildiği açıklandı.

ESCOM: Şirket iştiraki Alesta Elektronik tarafından Sensegreen şirketine 2,5 milyon dolar değerleme üzerinden yüzde 2,5 pay karşılığı iştirak edilmesine karar verildiği açıklandı.

EUREN: Şirketin 14,7 MW’lik GES projelerinden, 4.6 MW kısmının 14.12.2022 tarihi itibarıyla yasal kabulleri yapılmış olup, devreye alınarak elektrik üretimine başlamıştır.

GESAN: Şirketin bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin yüzde 60 paya sahip olduğu 12 adet bağlı ortaklık kurulduğu ve bu  şirketler ile Depolamalı Elektrik Tesisi kurulması amacı ile EPDK’ya başvuruların yapıldığı açıklandı.

GLYHO: 500 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı. Kasım’da Global Ports Holding limanlarına gelen gemi sayısının 2019 Kasım ayının yüzde 96’sı seviyesinde, yolcu sayısının da Kasım’da 2019 seviyesinin yüzde 91’i seviyesinde gerçekleştiği açıklandı.

HURGZ: Sporarena Dijital Hizmetler’in faaliyetlerinin sona erdirilmesine karar verildiği açıklandı.

HLGYO: 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

KGYO: Şirket tarafından Orka Yapı’yı i kolaylaştırılmış usulde birleşme hükümlerine göre devralmak suretiyle birleşme işlemine ilişkin yapılan başvurunun SPK tarafından olumlu karşılandığı açıklandı.

INFO: Şirket tarafından Hedef Varlık Kiralama unvanlı bir varlık kiralama şirketinin kuruluşu için yapılan başvurunun SPK tarafından onaylandığı açıklandı.

IPEKE & KOZAA & KOZAL: Hamdi Akın İpek, Nevin İpek, Osman Zenginer, Pelin Zenginer ve Ayhan Yurttaş hakkında davanın ertelendiği 22 Haziran’a ertelendiği açıklandı.

OZKGY: Şirketin farklı bankalardan toplam 890 milyon TL tutarında kredi kullandığı açıklandı. Şirketin EKGYO tarafından düzenlenen Muğla Bodrum Türkbükü Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesi ikinci oturumuna katılmadığı açıklandı.

PSGYO: EKGYO tarafından düzenlenen Muğla Bodrum Türkbükü ihalesinin ikinci oturumuna en iyi teklifin verildiği açıklandı.

RYSAS: Şirket tarafından Adana Sarıçam’daki Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ait toplam 3 milyon 146 bin 28 metrekare arsanın 5,3 milyon TL bedel ile satın alındığı açıklandı.

RYGY: Şirket tarafından Reysaş Turizm’i kolaylaştırılmış usulde birleşme için yapılan başvuru SPK tarafından olumlu karşılandı.

RAYSG: Ocak – Kasım döneminde prim üretimi  yüzde 138,9 oranında artışla 4,4 milyar TL’ye yükseldi.

TMPOL: Şirketin Sat ve Geri Kirala yöntemine konu ettiği Kayseri’deki Fabrika Binasını, ikinci kez, Sat ve Geri Kirala yöntemi  ile Ziraat Katılım Bankası’na satıp finansal kiralama yolu ile hemen geri kiralanmasına karar verildiği açıklandı.

SARKY: Kastamonu Hanönü’ndeki şirkete ait  IV. Grup Arama Ruhsatı ile ilgili, maden sahasında arama ruhsat sürecinin devamı olarak planlanan işletme ruhsatı için MAPEG E-maden platformuna gerekli başvuruların yapılması sonrasında, başvurunun uygun bulunduğu açıklandı.

SEGYO: Beyoğlu’ndaki 12 adet bağımsız bölümün 42 milyon TL’ye satıldığı ve satış sonucunda 0,50 milyon TL zarar edildiği açıklandı.

SUWEN: Şirketin çok kanallı zincir mağaza desteği kapsamına alınma başvurusu sonrasında, destek şartlarının sağlandığı, toplam yıllık 20 milyon TL’ye kadar destekleneceği açıklandı.

TUKAS: Şirketin Torbalı fabrika yerleşkesinde 3,9 MW  gücünde çatı üzeri GES yatırımına başlandığı ve yatırım  teşvik belgesi için Bakanlığa başvuru yapıldığı açıklandı.

YKBNK: Yurt dışında 22,4 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı. Yurt dışında 30,5 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

VAKBN: TURSG’nin VKGYO’da sahip olduğu 7 milyon 974 bin 238 adet A Grubu imtiyazlı payların pay başına 5,03 TL fiyat ile satın alındığı açıklandı.

VBTYZ: Şirketin Türkiye’de yerleşik Özel Bir Banka ile Anasistem Yazılımları alımı konusunda 1,9 milyon dolara sözleşme imzaladığı açıklandı.

YAYLA: Akbük Kanalizasyon İnşaatı İşi’nin İller Bankası Altyapı Uygulama Dairesi Başkanlığı tarafından Kesin Kabulünün onaylandığı açıklandı.

BIMAS: Merkez Bereket tarafından 130,06 TL fiyattan 1786 adet pay alınırken şirket sermayesindeki payı yüzde 15,15’e yükseldi. Mustafa Latif Topbaş tarafından 130,15 TL fiyattan 21 bin adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı yüzde 0,02’ye yükseldi.

ARASE: Şirket sermayesinin 67 milyon TL’den yüzde 273,1 oranında bedelsiz olarak 183 milyon TL artışla 250 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

KLNMA: Şirket sermayesinin 2 milyar TL’den yüzde 25 oranında bedelli olarak 500 milyon TL’ye yükseltilmesi ve rüçhan haklarının kullanılması ardından kalan 20 bin 141 adet pay 16 – 19 Aralık’ta Borsa Birincil Piyasa’da satılacak.

YORUMLAR YAZ