Güncel KAP haberleri

Güncel KAP haberleri

PLTUR.HE: Şirket payları Borsa’da satış yöntemi  ile 8 – 9 Aralık’ta halka arz edilecek.

ALCAR: İstanbul Ümraniye’deki 18 bin 328 metrekarelik taşınmazın 401,4 milyon TL’ye satılmasına karar verildiği, satış sonucunda 388,7 milyon TL kâr elde edilmesinin beklendiği açıklandı.

ALFAS: Şirketin 5,3 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı. Şirketin güneş enerjisinden elektrik üretimi yapacağının açıklanması kapsamında  Afyon Sandıklı’da 16.000 kWp güce sahip olması planlanan tesisin anahtar teslim kurulum işi için Masfen İnşaat anlaşıldığı, projenin maliyetinin yaklaşık 14 milyon dolar olduğu açıklandı.

ATEKS: Borsa tarafından şirket paylarına 6 Ocak’a kadar açığa satış, kredili işlem yasağı, brüt takas tedbiri ve internet emir yasağı getirildi.

AYGAZ: Şirketin yüzde 55 bağlı ortaklığı Sendeo Dağıtım’ın sermaye artırışına katılınmasına karar verildiği açıklandı.

BRKVY: Şirket payları toplama yöntemi  ile 8 – 9 Aralık’ta halka arz edilecek.

BRMEN: Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun koleksiyon dışı perakendeciye özel ürünlerin üretimi satışı ve pazarlamasında, depolama, sevkiyat, lansman ve bu kanal için koleksiyon oluşturularak üretimler yapılmasında, yapılanma ve mamul üretimlerinde ve n reklam tanıtım faaliyetlerinde kullanılmasının planlandığı açıklandı.

CELHA: Şirket paylarının satışı şirket hakim ortağının değişmesi kapsamında zorunlu pay alım teklifi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

DAPGM: Şirketin Kuzu Grup ortak girişimi ile EKGYO’nun düzenlediği Muğla Bodrum Türkbükü Arsa Satışı Karşılığı  Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin birinci oturumuna katıldığı açıklandı.

EKGYO: Muğla Bodrum Türkbükü Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin birinci oturumunun yapıldığı açıklandı.

ERCB: Şirketin 119,4 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı.

FRIGO: Şirketin 2023 yılı içerisinde sevk edilmek üzere 2,6 milyon tutarında sipariş aldığı açıklandı.

GLBMD: 190 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

GSRAY: Futbolcusu Yunus Akgün’ün sözleşmesinin revize edildiği, futbolcuya 4 yılda 65,5 milyon TL garanti ücret ödeneceği açıklandı.

ISCTR: Yurt dışında 5 milyon dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

KAPLM: 3 milyon dolar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortasının 1 yıl süreli yenilendiği açıklandı.

KONTR: Şirket paylarının geri alınması kapsamında 8 milyon adet paya karşılık 1 milyar TL kaynak ayrılmasına karar verildiği açıklandı.

KOZAL: Şirketin Kompleks Cevher Madeni Açık Ocak İşletmesi Projesi ile ilgili ÇED sürecinin  başladığı medyada yer aldı.

KNFRT: Konfrut AG Tarım’nin yeşil dönüşüme öncülük etme ve sıfır atık hedefi kapsamında, Yenilenebilir Biyokütle Enerji Tedariki alanında da faaliyet göstermeye başladığı açıklandı.

MMCAS: Şirket aleyhine 680 bin 540 TL’lik icra takibi başlatıldığı açıklandı.

MERIT & MRSHL & RTALB & SMRTG: VBTS kapsamında şirket paylarına 6 Ocak’a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

NETAS: Şirketin TTKOM ile sabit internet erişim şebekesi dahilinde kullanılacak hizmetlerinin sağlanmasına yönelik 3,3 milyon dolarlık yeni bir sözleşme imzalandığı açıklandı.

OYYAT: 87 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

OTKAR: 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

OZKGY: Şirketin Aydın Didim’deki arsasının 5 Yıldızlı Otel olan tesis türünün 5 Yıldızlı Tatil Köyüne çevrildiği açıklandı. Şirketin EKGYO tarafından düzenlenen Muğla Bodrum Türkbükü Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi İhalesinin birinci oturumuna katıldığı açıklandı.

PNSUT: 178 gün vadeli 150 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

PSGYO: Şirketin EKGYO’nun düzenlediği Muğla Bodrum Türkbükü Arsa Satışı Karşılığı  Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin birinci oturumuna katıldığı açıklandı.

RUBNS: Ataköy’deki iki dairenin toplamda 47,9 milyon TL bedelle satıldığı açıklandı.

VAKBN: Yurt dışında 5 milyon dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK ve BDDK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

YKBNK: 89 gün vadeli 704,8 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

EUREN: Şirket sermayesi bugün 168,8 milyon TL’den yüzde 350,3 oranında bedelsiz olarak 591,2 milyon TL artışla 760 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 16,7448 TL’ye denk gelmekte.