Güncel KAP haberleri!

Güncel KAP haberleri!

AYDEM: Fitch tarafından şirketin uzun vadeli derecelendirme notunun ve not görünümünün teyit edildiği açıklandı.

DESA: İtalya’da kiralanan üretim tesisinin şirket tarafından satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

DGGYO: Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.

EDATA: Şirket ile İkom arasında Lisans, Üretim İzni ve Satım Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

ETILR: Gelibolu Franchise Şube’sinin sözleşmesinin feshedildiği açıklandı.

ERCB: 96 gün vadeli 60 milyon TL ve 188 gün vadeli 10 milyon TL tutarlarında bono ihraç edildi.

FADE: Hade Biyoteknoloji’nin ilk Biyoteknoloji bitki siparişlerini aldığı açıklandı.

GESAN: Şirketin yüzde 70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’nin Çekya’da yerleşik yerleşik bir firmadan 1,1 milyon dolar bedelle Muhtelif güçte ve sayıda transformatör tedariki için sipariş aldığı açıklandı.

GEDIK: Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun şirket faaliyetlerinin etkin devam ettirilmesi ve yatırımcı kredilerinin karşılanması için gereken işletme sermayesi ihtiyacı ile Takasbank Para Piyasası Kredisi ve Banka Kredisi ödemelerinde kullanılması planlandığı açıklandı.

IDEAS: Metamed Eğitim Hizmetleri’nin 41,49’una karşılık gelen payların 2,9 milyon TL bedelle devredilmesine karar verildiği, devir sonucunda 2,2 milyon TL kar elde edildiği açıklandı.

INFO: 98 gün vadeli 250 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

IEYHO: Şirketin bağlı ortaklığı Işıklar İnşaat ve Turizm’in unvanının Işıklar Turizm  ve Filo İşletmeciliği olarak değiştirildiği açıklandı.

KERVT: 50 bin TL sermayeli Besmar Gıda unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

KRDMA & KRDMB & KRDMD: Şirketin 4 Numaralı Yüksek Fırın yenileme çalışmalarının tamamlandığı ve fırının yeniden devreye alındığı açıklandı.

OZSUB: Şirket paylarının halka arzı kapsamında halka arz adedinin 5,05 katına denk gelen talep geldiği açıklandı. Şirket payları Borsa’da 29 Kasım’da işlem görmeye başlayacak.

QNBFB: 110 gün vadeli 17,1 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihraç edildi. Enpara bankacılık hizmetlerinin bankadan bağımsız ve ayrı bir tüzel kişilik altında sürdürülmesinin değerlendirilmesi ve gerekli çalışmalar için Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı.

PSGYO: Şirket kayıtlı sermaye tavanının 1 milyar TL’den 5 milyar TL’ye yükseltilmesi işleminin Bakanlık tarafından da onaylandığı açıklandı.

SMRTG: Şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı Smart Güneş Enerji Ekipmanları ile bir Holding arasında 43,8 milyon dolar tutarında Proje Geliştirme ve Anahtar Teslim Arazi GES Mühendislik, Tedarik, Kurulumu projesine ilişkin ön ödeme bedelinin alındığı açıklandı.

VAKBN: 91 gün vadeli 1 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

YKBNK: 371 gün vadeli 40,5 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı. 114 gün vadeli 75 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

YYLGD: Niğde Fabrikası stratejik yatırımı finansmanına yönelik çalışmalar kapsamında KLNMA ile 600 milyon TL tutarında kredi sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

DITAS: Şirket sermayesinin 26 milyon TL’den yüzde 63,4 oranında bedelli olarak 16,5 milyon TL nakden artışla 42,5 milyon TL’ye yükseltilmesi sonrasında rüçhan haklarının kullanılmasının ardından kalan 8 bin 168 adet pay satılarak sermaye artırımı tamamlandı.

HUBVC: Şirket sermayesinin 30 milyon TL’den yüzde 133,33 oranında bedelli olarak 40 milyon TL artışla 70 milyon TL’ye yükseltilmesi sonrasında rüçhan haklarının kullanılmasının ardından kalan 69 bin 170 adet pay Borsa Birincil Piyasa’da 28 – 29 Kasım tarihlerinde satılacak.

YORUMLAR YAZ