Güncel KAP haberleri!

Güncel KAP haberleri!

AKFGY: Şirket portföyünde yer alan gayrimenkullerin kira geliri Ocak – Ekim döneminde yılın aynı dönemine göre euro bazında yüzde 67 artışla 24,5 milyon euroya yükseldi.

AYDEM: Şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı Sarı Perakende Enerji’nin mevcut Tedarik Lisansı kapsamında EPDK’ya 1400 megawattlık (MW) müstakil depolama kapsamında yapılan başvurunun uygun bulunduğu, Resmi Gazete mevzuatları kapsamında 400 MW GES ve 100 MW RES olmak üzere toplam 500 MW kapasite için ön lisans başvurusu yapıldığı açıklandı.

CLEBI: Şirketin yüzde 100 pay sahibi olduğu Celebi Airport Services India tarafından Airport Authority of India’nın açtığı Chennai Uluslararası Havalimanı yer hizmetleri ihalesine teklif (3,8 milyon dolar) verdiği ve ihalenin kazanıldığı açıklandı.

DYOBY: 176 gün vadeli 75 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

DOHOL: Şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı DHI Investment B.V.’nın sermayesinin 50 milyon euro artırılmasına karar verildiği açıklandı.

GLCVY: Şirket tarafından GARAN’ın gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında 2 portföyden toplam 258,4 milyon TL bireysel portföyün ihalesine en yüksek teklifi vererek ihaleyi kazandığı açıklandı.

HDFGS: RNPOL’e ilave girişim yatırımı yapılmasına, Fatih Mehmet Akbeyaz’dan 1 milyon 737 bin 500 adet ve Akgül Akbeyaz’dan 562 bin 500 adet olmak üzere toplam 2 milyon 300 bin adet payın 43,1 milyon TL bedelle satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

EUREN: Kütahya Zafer OSB’de bulunan şirket arazisine yıllık 98 bin ton üretim kapasiteli Güneş Enerjisi Panel Camı üretimi yatırımı yapılmasına karar verildiği ve yatırımla birlikte yıllık 1,7 – 1,8 Milyar TL ciro, yıllık 280 – 320 milyon TL FAVÖK elde edilmesinin beklendiği açıklandı.

FMIZP: Federal Mogul Germany Investments Holding tarafından Tenneco Inc’ın oaylarının tamamının Apollo şirketler grubu fonlarına devredildiği açıklandı.

GEREL: Şirket bağlı ortaklığı Gersan Şarj’ın Şarj Ağı İşletme Lisansı ile yetkilendirildiği, lisans süresinin 49 yıllık olduğu açıklandı.

GLBMD: 80 gün vadeli 37,2 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

GUBRF: Sıvı – toz gübre üretim kapasitesinde artırıma gidilmesine, İskenderun Tesisi’nde yapımı kararlaştırılan NPK Tesisi yerine sıvı-toz gübre üretim tesisi kurulmasına karar verildiği açıklandı. İskenderun’da ekonomik ömrünü tamamlamış mevcut depoların yıkılarak yerine yeni depolar yapılmasına karar verildiği açıklandı.

HUNER: VBTS kapsamında şirket paylarına 21 Aralık’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

KOZAL: Şirketin Giresun’da Kompleks Cevher Madeni Açık Ocak İşletmesi Projesi ile İlgili ÇED sürecinin başladığı medyada yer aldı.

KONKA: İzmir Torbalı’da yer alan 934 bin 179 metrekare araziye Özel Endüstri Bölgesi statüsü verilmesi için Bakanlığa yapılacak başvuruya ilişkin olarak, müracaat sonucunda belirtilen arazi için Bakanlıkça Özel Endüstri Bölgesi statüsü  kararı verilmesi halinde, bu kararın kabul ve onayını izleyen 5 yıllık süre içerisinde, en az 750 milyon TL’lik yatırım yapılacağının taahhüt edilmesine karar verildiği açıklandı.

OZSUB.HE: Şirket payları Borsa’da Satış yöntemi ile 22 – 23 Kasım’da tarihlerinde halka arz edilecek.

QNBFB: 371 gün vadeli 20,8 milyon sterlin tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.

RYSAS: Şirket ile TOASO arasında Üretim Yedek Parçalarının Lojistik Operasyonları için 3+2 yıllık sözleşme imzalandığı ve 3 yılda 500 milyon TL ciro beklendiği açıklandı.

RYGYO: İzmir Bayındır’da yapılması planlanan yeni lojistik deposunun kiracısı CRFSA ile yapılan kira sözleşmesinin devreye girmediği ve CRFSA ile şirket arasında 5 yıl süreli yeni depo kira sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

SNICA: Şirket payları 24 Kasım’da işlem görmeye başlayacak. Şirket paylarının halka arzı kapsamında yurt içi bireysel yatırımcılardan tahsisatın 13,7 katı talep geldiği, toplam halka arz büyüklüğünün 10,9 katı talep toplandığı açıklandı.

TUPRS: 442 MW kapasiteye sahip olan şirket bağlı ortaklığı Entek Elektrik’in EPDK’ya depolama tesisi kurmak taahhüdü ile mevcut kapasitesine ilave olarak 150 MW GES ve 854,5 MW RES olmak üzere toplamda 15 proje ile 1.004,5 MW ilave kapasite için ön lisans başvurusu yaptığı açıklandı.

TTRAK: 370 gün vadeli 100 milyon TL tutarında tahvil ihracı kapsamında bono ihraç edildi.

YEOTK: Şirketin yüzde 100 bağlı ortaklığı YEO Enerji’nin 6 ayrı Depolamalı Elektrik Üretim Tesisi Projesi için toplamda 250 megawatt (MW) gücünde GES ve bu santrallere bütünleşik 250 MWsaat kapasiteli bataryalı elektrik depolama tesisi kurmak için EPDK’ya önlisans başvurusunda bulunduğu açıklandı. 20 milyon TL sermayeli Reap Batarya Teknolojileri unvanlı şirketin kurulmasına karar verildiği açıklandı.

VESTL: 1,5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verildiği açıklandı.

GZNMI: Şirket sermayesi yarın 25 milyon TL’den yüzde 160 oranında bedelsiz olarak 40 milyon TL artışla 65 milyon TL’ye yükseltilecek.

TDGYO: Şirket sermayesinin 30 milyon TL’den yüzde 135 oranında bedelsiz olarak 40,5 milyon TL artışla 70,5 milyon TL’ye yükseltilmesine karar verildi.

YORUMLAR YAZ