Gülaylar Group, City’s Kozyatağı ve yeni projeleriyle yatırıma devam ediyor

Gülaylar Group, City’s Kozyatağı ve yeni projeleriyle yatırıma devam ediyor

Gülaylar Group’un temelleri, 1926 yılında İlhan Gülay tarafından atılmış.

Gülaylar, ikinci kuşak Mehmet Gülay’ın 1951 yılında işleri devralmasıyla birlikte bölgesel bir şirket olmaktan çıkmış, hem Türkiye genelinde hem dünya çapında yapılanmaya başlamış.

Bugün 100 yıla yaklaşan geçmişe sahip Gülaylar Group, ana sektörü kuyumculuk alanında; tasarımdan üretime, toptan satıştan perakende satışa, ithalattan ihracata kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor.

Altın dışında turizm, gayrimenkul geliştirme ve inşaat sektörlerinde de iddialı.

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 108’inci sırada yer alan Gülaylar Group bünyesinde 36 şirket bulunuyor. Son yıllarda gayrimenkul ve AVM sektöründe önemli yatırımlar yaptı.

Bünyesinde City’s Nişantaşı, Leydan İstanbul AVM, Kozyatağı Carrefour AVM (City’s Kozyatağı), New York IGÜ Shopping Mall, Gebze DHL Uluslararası lojistik Merkezi, Elegance Hotels Internotianal-Marmaris bulunuyor.

Kozyatağı Correfoursa, grubun bünyesine geçen yıl katılmıştı. İsmi de City’s Kozyatağı diye değiştirildi. AVM’nin çok geniş bir otopark alanı mevcut.

Gülaylar, bu alana rezidans projesi yapıyormuş. Projeler hazırlanmış sadece yanından geçen metro inşaatının tamamlanması bekleniyormuş. 2023 yılında projeye start vereceklermiş…

YORUMLAR YAZ