Fuzul Yapı, halka arz için SPK’ya başvurdu

Fuzul Yapı, halka arz için SPK’ya başvurdu

GYO dönüşümü için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurduğu öğrenilen Fuzul Yapı’nın, dönüşümü kısa süre içerisinde gerçekleştirmeyi hedeflediği öngörülüyor.

Bugüne kadar aralarında Tem Avrasya, Başakşehir Avrasya 1, Evila, Kent Neriva, Kent Ariva, OlimpaAVM, Olimpa Rezidans, Olimpa Park Plus, Vadiyaka ve 3. İstanbul Başakşehir’in bulunduğu projeleri hayata geçiren Fuzul Yapı’nın, devreye alacağı birçok yeni projeyi Fuzul GYO portföyüne koyacağı içeriden gelen bilgiler arasında.

Portföyde olması hedeflenen ve en dikkat çeken proje ise Barbaros 48! Emlak Konut GYO güvencesiyle ve hasılat paylaşımı modeliyle geliştirilecek olan Barbaros48 projesi, Asya ve Avrupa’yı aynı pencereden izleme imkânı sunacak panoramik özelliği ile dikkat çekiyor.

Projenin 24 ayda tamamlanması hedefleniyor. Asya’dan Avrupa’ya 180 derece Boğaz hattını görebilecek bir açı ile inşa edilecek projede, kat yükseklikleri 4,5 metre olarak tasarlandı.

Ofis-AVM gibi alanların yer almayacağı, sadece rezidans olarak planlanan projede, daire büyüklükleri 100 metrekare ile 350 metrekare arasında değişiyor.

3’üncü kattan itibaren panoramik Boğaz ve Tarihî Yarımada manzarasına hâkim projede, fiyatlar ortalama 10 bin dolardan başlıyor. 2+1 daireler için iki, 3+1’ler için üç, 4+1’ler için dört, misafirler için ise ayrı otopark planlanan projenin en üst katında da sonsuzluk havuzu yer alıyor.

Barbaros 48 dışında, satışları devam eden Başakşehir Avrasya 2 ve Başakşehir Avrasya 3 projelerinin yanı sıra Fatih ve Başakşehir de iki ayrı otel projelerinin çalışmalarına da başladığı öğrenildi.

Geniş arsa portföyü ile de dikkat çeken FUZUL YAPI, son 3 yıldır TOKİ ve Emlak Konut GYO ihalelerinde istekli tutumları ile dikkat çekmişti.

Portföyü zengin tutacağı öğrenilen şirketin GYO dönüşümü sonrası izahnameyi de hızlıca SPK’ya vermeyi hedeflediği de planlar arasında.

YORUMLAR YAZ