Enerji Verimliliği Haftası Dolayısıyla Tayfun Küçükoğlu Açıklama Yaptı

Enerji Verimliliği Haftası Dolayısıyla Tayfun Küçükoğlu Açıklama Yaptı

Dalmaçyalı – Betek Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, Enerji Verimliliği Haftası’nda yaptığı açıklamada, “Binalar karbon salınımının %40’ını oluşturuyor ve mevcut bina stokunun 2050 yılına kadar iki katına çıkması bekleniyor. Bu nedenle ısı yalıtımı alanında enerji verimliliği sağlanabilir. Küresel ısınmayı önlemeye yönelik araştırmalardaki en güçlü çalışmalardan biridir” dedi.

Türkiye’nin lider yalıtım markası Dalmaçyalı, 10-16 Ocak tarihleri ​​arasında Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle dünyayı etkisi altına alan iklim kriziyle mücadelede yalıtım malzemelerinin oynadığı role dikkat çekiyor. Dalmaçya – Betek Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu, “Binalar karbon salınımının %40’ını oluşturuyor ve mevcut bina stokunun 2050 yılına kadar iki katına çıkması bekleniyor. Bu nedenle, küresel ısınmayı önlemeye yönelik enerji verimliliği çabalarının önündeki en büyük zorluk ısı yalıtımı alanında da verilecek” dedi.

Küresel ısınmanın neden olduğu iklim krizi etkisini artırıyor. Dünyanın yüzey sıcaklığı, Sanayi Devrimi’nden bu yana 1-2 derece ısındı. İskoçya’nın Glasgow kentinde düzenlenen 2021 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’na 197 ülke katıldı ve ülkeler yüzey sıcaklıklarını 1,5 derecede tutmak için bir dizi anlaşma imzaladı.

YORUMLAR YAZ