DAP Gayrimenkul Halka Arzına Yoğun Talep Gösterildi

DAP Gayrimenkul Halka Arzına Yoğun Talep Gösterildi

Markalı konut sektöründe ciro şampiyonu DAP Gayrimenkul’ün 15-18 Şubat tarihleri ​​arasında halka arzı için talep toplama süreci tamamlandı. Bu halka arzda yerli yatırımcılara tahsis edilen pay talebinin 2,5 katı, toplam tahsisat ise talebin 1,5 katıdır. Yatırımcılardan gelen bu yüksek talebi karşılamak için tahsis oranı değiştirilmiş ve yabancı yatırımcılara tahsis edilen %10 tahsis oranı yerli yatırımcı tahsis grubuna taşınmıştır.

DAP Gayrimenkul halka arzı Garanti BBVA Yatırım öncülüğünde tamamlandı. Şirketin halka arz büyüklüğü 555 milyon lira olup, yerli bireysel yatırımcıların ihtiyaç duyduğu dağıtım oranı, planlanan dağıtım oranının yaklaşık 2,5 katıdır. Şirketin halka arzı sırasında 15-18 Şubat 2022 tarihleri ​​arasında talep toplama işlemi gerçekleştirilmiştir. Yatırımcılardan gelen bu yüksek talebi karşılamak için tahsis oranı değiştirilmiş ve yabancı yatırımcılara tahsis edilen tahsisatın %10’u yerli bireysel yatırımcılar grubuna kaydırılmıştır.

DAP Gayrimenkul’ün halka arzında hisse başına fiyat 18,50 TL, halka açıklık oranı %15,01 ve iskonto oranı %27,2’dir. Yüksek satış ve proje geliştirme ile sektördeki tecrübesi ve güçlü konumu ile şirket, özellikle yüksek gelirli alıcılardan yüksek talep gören projelere odaklanmaktadır. Emlak Konut GYO güvencesi ve DAP vizyonuyla, geçtiğimiz günlerde İstanbul Altunizade Validebağ Konakları, Çekmeköy Ormanköy ve Nişantaşı Nişantaşı Koru projelerine imza attı. Şirket, bu yıl teslim edilmesi planlanan Ormanköy projesiyle Türkiye’de ilk kez sektöre “sağlıklı ev” konseptini kazandırıyor. Yapımı devam eden Nişantaşı projesiyle sağlık ve lüksü bir araya getirerek, lüks bir gemi mantığıyla kişiye özel çözümlerle rezidanslar tasarladı. Satış rakamlarına bakıldığında Ormanköy projesi; yıllık satış raporunda 2020 yılı üçüncü çeyrek verilerine göre 1.084 milyon TL’lik satışla Türkiye ciro şampiyonu oldu.

YORUMLAR YAZ