Cemdağ Aydınlatma Grubu FIFA Dünya Kupasının Yapılacağı Katar’da Ulaşım Yollarını Aydınlatacak

Cemdağ Aydınlatma Grubu FIFA Dünya Kupasının Yapılacağı Katar’da Ulaşım Yollarını Aydınlatacak

Türk aydınlatma sektörünün lideri Cemdağ Aydınlatma Grubu, 22. FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Katar Stadyumu’nun yolunu aydınlatacak. Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak 12 stadyumu birbirine bağlayan 33 kilometrelik otoyolu aydınlatmak için 8 binden fazla Cem markalı armatür kullanıldı.

Katar, 22. FIFA Dünya Kupası mekanlarını birbirine bağlayan Al Khor otoyolunu, iç ve dış teknik aydınlatma konusunda uzman İzmir merkezli Cemdağ Aydınlatma Grubu’na ait CEM markalı armatürlerle aydınlatacak. 33 kilometre uzunluğundaki Al Khor Otoyolu, 12 spor tesisini birbirine bağlayan 10 şerit, 2 tünel, 12 viyadük ve 10 kavşaktan oluşuyor ve 8.000’den fazla Cem markalı armatür kullanılıyor. Projede kullanılan verimli Cem armatürleri sayesinde tüketim maliyetlerinde %60 oranında tasarruf sağlanacaktır.

Katar’da Al-Muntazah ve Al-Ryan otoyol aydınlatma projelerini tamamlayan Cemdağ Aydınlatma Grubu, Al-Khor otoyol projesi ile Ortadoğu’da (Avrupa’dan sonra ikinci sırada) adından söz ettirmeye devam ediyor. Katar’ın yanı sıra Hırvatistan’da Hrvatske Ceste tarafından işletilen A9 otoyolunun 78,3 km bağlantı yolunun yanı sıra İsrail’in üst düzey liglerinden Ligat’ta mücadele eden “MS Maccabi Petah Tikva” futbol kulübünün oyun sahalarını da aydınlattı. Cemdağ, Türkiye’deki Tüpraş ve Petkim rafinerilerinin yanı sıra Kuzey Marmara Otoyolu, Kuzey Ege Otoyolu ve İzmir-İstanbul Otoyolu’nun da aydınlatmasını gerçekleştirmiş, birçok uluslararası projeye imza atmıştır. 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat yapan Cemdağ Aydınlatma Grubu, 5.5 milyonu aşkın CEM markalı ürünüyle 250’den fazla şehri aydınlatıyor.

Geleceğe yönelik büyüme hedeflerini değerlendiren Cemdağ Aydınlatma Grubu CEO’su Sina Cem, “Cemdağ Aydınlatma Grubu olarak 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyor ve yurt dışında önemli projelere imza atıyoruz. Yurt dışında satışlarımızı ve verimliliğimizi artırmak istiyoruz. Fırsatları değerlendiriyoruz. Bu yılın başından bu yana, Avrupa pazarının premium segmentinde büyümemizi sağlayacak önemli bir İskandinav markasının satın alınması için pazarlık yapıyoruz. İnanıyoruz ki, Bu görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkacak. Bundan dolayı çok heyecanlıyız ve bu gerçekleşirse ilk yurt dışı alımımız olacak” dedi.

YORUMLAR YAZ