Borçelik Responsible Steel Organisation’a Üye Oldu

Borçelik Responsible Steel Organisation’a Üye Oldu

Galvanizli çelik üreticisi Borçelik, sektör için sürdürülebilir bir gelecek vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Responsible Steel Organisation’a Türkiye’de onay alan ilk çelik üreticisi oldu.

Borçelik Genel Müdürü Kerem Çakır, “Sürdürülebilirlik artık gündemde olması gereken bir girişim” dedi. Türkiye’nin en büyük ve kaliteli galvanizli çelik üreticilerinden Borusan A.Ş. “Çelik Sektörü için Sürdürülebilir Bir Gelecek İnşa Etmek” vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Responsible Steel Organisation’a kabul edildi. Sonuç olarak Borçelik, Türkiye’de Responsible Steel’e kabul edilen ilk yassı çelik üreticilerinden biri oldu. Borçelik, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda katma değeri yüksek malzemeler üreterek küresel arenada ayrılmaz bir oyuncu olmak için, dünyanın ilk çelik sektörüne adanmış kuruluşu, çevreye duyarlı kuruluşu Responsible Steel’e üye kabul edildi.

Dünyanın önde gelen çelik üreticileri ve çelik birliklerinin üyesi olduğu organizasyon kapsamında Borçelik, sorumlu çelik standartları oluşturmayı taahhüt etmekte ve bu standartlar doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir. Şirket, 2022 yılında üretimini bu standartlara göre gözden geçirerek prestijli Sorumlu Çelik Sertifikası almayı hedefliyor. Borusan Holding ve grup şirketleri, iklim, insan ve inovasyon odak alanlarında araştırmalar yaparken sürdürülebilirliği iş süreçlerinin temel taşı olarak görmekte ve kapsayıcı bir yaklaşımla ele almaktadır. Borusan Holding, 2030 yılına kadar odak alanları arasında karbon nötrlüğünü sağlamak için toplumsal cinsiyet eşitliğinden toplumsal refaha, yetenek kazanımından eşit çalışma koşullarına, iş sağlığı ve güvenliğinden İnnovate’e kadar pek çok konuyu sürdürülebilirlik perspektifinden ele alırken, sürdürülebilirlik ve doğayı bütünleştiriyor.

 

YORUMLAR YAZ