Bomaksan, 2022 İhracatını Arttırmayı Hedefliyor

Bomaksan, 2022 İhracatını Arttırmayı Hedefliyor

Pandemi sürecinde önemli bir fırsatı değerlendiren yerli üretici Bomaksan, yenilikçi tasarımlarını 2022 yılına kadar Avrupa ülkelerine getirmeyi hedefliyor. Bomaksan, yeni yılda cironun %40’ını ihracatın oluşturacağını belirlemiş olup, 2021 yılında cironun %50’sinin ve ihracatın %100’ünün %70’in üzerinde artması beklenmektedir.
Bomaksan, 36 yıllık hava temizleme tecrübesi ile iklimlendirme sektörünün değişen ihtiyaçlarına cevap veren ve ihracat potansiyelini 2022 yılına kadar Avrupa ülkelerine taşımayı hedefleyen yerli bir üreticidir. Şirket, 2021’de %45 olan ihracatını bu yıl %70’e çıkarmayı hedefliyor.

Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, gerek tesislerde gerekse yeni ürün ve Ar-Ge’de tasarımdan parça üretimine kadar her aşamada yüzde 70 büyüyeceklerini belirterek, “Özel çeşitlerimize yurt dışından talep var. %300 arttı Talebi karşılamak için 2022 başında yeni bir fabrikaya taşındık ve üretim kapasitemizi 4 katına çıkardık Şu anda 15 ülkeye ihracat yapıyoruz Ciromuzun %50’sini ve ihracatımızın %100’ünü ihraç ediyoruz Büyüme 2021’de sona erdi. 2022’de ihracata dayalı üretimi artırarak alternatif pazarlar keşfetmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda küresel ticaretteki oynaklık bizim gibi potansiyeli yüksek ekonomiler için büyük bir fırsat sunuyor.” dedi.

R. Bora Boysan, salgının içinde bulunduğu zor duruma rağmen Türkiye’nin üretim ve ihracatı kesintiye uğratmadan güvenilir bir üretici olarak öne çıktığını belirterek, amaçlarının başta Avrupa ülkeleri ve Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere birçok yeni pazarda ihracat oranlarını artırmak olduğunu kaydetti. Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan sözlerine şöyle devam etti: “Yenilikçi ve son teknoloji sistemlerimize sektörümüzden talep artarken, Bomaksan markası güçlendi. 2021 yılında ihracatımız bir önceki yıla göre ikiye katlandı. büyüme, yeni ihracat rekorları kırdık. Yeni yılda ihracatımızı ciromuzun %40’ına çıkarmayı hedefliyoruz. Şu anda Almanya, Hollanda, Avustralya, Slovenya, Belçika, İsrail, Polonya, Portekiz başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. İtalya, Hindistan ve İngiltere bu listeye ekleyeceğimiz yeni ülkeler arasında.” dedi.

YORUMLAR YAZ