Blueground ile Bay İnşaat stratejik bir iş birliğine gitti

Blueground ile Bay İnşaat stratejik bir iş birliğine gitti

Kurumsal şirketlere ve bireysel kullanıcılara özel konaklama hizmeti sunan Blueground, inşaat sektöründe 46 yıllık geçmişe sahip Bay İnşaat ile güçlerini birleştirdi. Geçtiğimiz aylarda 20 milyon dolar yatırım aldığını duyurduktan sonra Blueground, Bay İnşaat’ın yıllar içinde biriktirdiği tecrübesini yansıttığı “benchmark” projesi olan ve “Artful Living” konsepti ile tasarlanan 42 Maslak’ta, 42 yeni daireyi portföyüne katarak Türkiye’ye yatırımını arttırdı.

“Artful Living” konsepti, 2013 yılında Bay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Erol Özmandıracı önderliğinde hayata geçirildi. Artful Living felsefesi, sanat ve bilim unsurlarıyla donatılmış bir toplumun geleceğe aktarılan en iyi miras olduğu fikri üzerine oluşturuldu. Bu felsefe ışığında Bay İnşaat, Türkiye ve dünyada öne çıkan Blueground gibi şirketler ile de iş birliği yaptı. Blueground’un dairelerinde teknoloji odaklı bir yaşam deneyimi sunma misyonuyla sürdürülebilir bir kültür ve sanat topluluğu oluşturmak için yenilikçi çözümler kullanan Artful Living konsepti birebir örtüşüyor.

Yönettiği daireler için mülk sahiplerine sabit nakit akışı sağlayan Blueground, katma değer sağlayan finansman çözümleri ile bir mülkün yıllık verimini en üst düzeye çıkarıyor. 1 ay veya daha uzun sürelerde kiralama yapan misafirlerine tasarım koltuk takımı, yemek masası gibi yüksek kaliteli mobilyalar sunmakla birlikte, akıllı TV’ler ve hoparlörler gibi üst düzey cihazlarla da modern yaşamın tüm gerekliliklerini karşılıyor. Ortalama kiralama süresi 6 ay olan Blueground evlerinde misafirler, online rezervasyon yaptıktan sonra daire temizliği ve bakım talepleri de dahil birçok ihtiyaçlarında Blueground mobil uygulaması aracılığıyla ücretsiz destek alabiliyorlar. Şirket, İstanbul, New York, San Francisco, Los Angeles, Boston, Washington, D.C., Chicago, Dubai ve Atina’da 1.700’den fazla eşyalı daireden oluşan etkileyici bir portföy sunuyor.

İnsanların gittikleri her yerde kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlama vizyonuyla Blueground, şimdi de yüzlerce iş gezgini ve bireysel kiracıyı, eşsiz bir yaşam deneyimi için 42 Maslak B Kule’deki dairelerinde ağırlıyor.

Bay İnşaat ile kurulan iş birliğinin heyecan verici olduğunu dile getiren Blueground Türkiye Genel Müdürü Berker Yağcı; “2016 yılında girdiğimiz Türkiye pazarında, talebe paralel olarak çok kısa bir sürede önemli ölçüde yol kat ederek 300 daireye ulaştık. Dairelerimizin doluluk oranı %95 ve üzerinde seyrederken gayrimenkul firmaları ve bireysel ev sahiplerine garantili bir finansman modeli sunuyoruz. Bay İnşaat, sektör içindeki duruşuyla, vizyonuyla ve hayata geçirdiği projelerle saygı uyandıran, birlikte çalışmaktan çok mutlu olduğumuz bir firma. Birlikte çalışarak 42 Maslak B Kule’de özel tasarımlı, tam donanımlı ve teknoloji odaklı yaşam alanları yarattık. Kurumsal firmalar ile gerçekleştirdiğimiz bu projeler ile hedeflerimize her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz.” dedi.

Blueground’un iş modeli ve son üç yılda yıllık cirosunu, yıllık bazda, üç katına çıkarmayı başarması Endeavor Catalyst Fund, VentureFriends, ve Jabbar Internet Group gibi global yatırımcılardan aldığı 20 milyon dolar yatırım desteğinin arkasındaki nedenler olarak görülüyor.

YORUMLAR YAZ