BIST şirketlerinden güncel haberler

BIST şirketlerinden güncel haberler

Vestel Elektronik Manisa OSB’deki varlığını Vestel Beyaz Eşya’ya devretti

Vestel Beyaz Eşya, hakim ortağı Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin aktifindeki ve halen kiracı sıfatıyla kullanmakta olduğu Manisa OSB’deki arsa ile arsa üzerinde yer alan binanın, değerleme raporlarında tespit edilen değerlerin ortalaması olan 674.000.000 TL (KDV hariç) bedel üzerinden, satış yoluyla devir alınmasına ve satış bedelinin peşin olarak ödenmesine karar verdi.

Koza Altın, Kompleks Cevher Madeni Açık Ocak İşletmesi Projesi ile ilgili ÇED Sürecini başlattı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayımlanan ilana göre Gümüşhane’nin Kürtün ilçesindeki  Koza Altın İşletmeleri A.Ş. tarafından yapılması planlanan Kompleks Cevher Madeni Açık Ocak İşletmesi Projesi ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği doğrultusunda projeye ilişkin ÇED süreci başladı.

Albaraka Türk hakkında çıkan iddialara cevap verdi

Albaraka Türk, sosyal medyada ve bir aracı kurum yatırım bülteninde banka ilgili satılma
görüşmeleri yapıldığına ilişkin iddialara rastladığını ve bu iddiaların tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Banka, mevzuat gereği suç olarak görülen bu tür haberlerle ilgili yasal yollara başvurma durumunu değerlendirdiğini de ifade etti.

Birikim Varlık Yönetim, DenizBank’tan tahsili gecikmiş olacak portföyü ihalesi kazandı

Birikim Varlık Yönetim, DenizBank’ın gerçekleştirdiği tahsili gecikmiş alacak satışında toplam 99,9 milyon TL anaparaya sahip bireysel portföyün ihalesini kazandığını duyurdu.

16 varlık yönetim şirketinin katıldığı ihalenin sonuçlarının kesinleşmesi ihaleyi açan banka Yönetim Kurulu’nun onayına bağlı olup, onay sonrası satışa konu alacakların devir işlemleri ve sözleşmelerin imza sürecinin başlayacağı bildirildi.

Alfa Solar Enerji, güneş paneli siparişi aldı

Alfa Solar, yurt içinde yerleşik büyük bir müşterisinden güneş paneli satışına ilişkin KDV hariç yaklaşık 9.900.000,00 dolar bedel tutarında sipariş aldığını açıkladı. Söz konusu siparişe ait avans ödemesinin 16.12.2022 tarihinde alındığı bildirildi.

Karsan, Romanya’da ihale kazandı

Karsan, Romanya Bükreş Belediyesi’nin açmış olduğu 100 adet 12 metre elektrikli otobüs ve şarj ünitesi alımı, gerekli şarj altyapısının sağlanması, garaj yönetimi ve bakımı
ihalesinin kazanıldığını ve süreçlerin tamamlanmasının ardından sözleşme
İmzalanacağını duyurdu.

Şirket toplam ihale bedelinin 293,000,900 RON (KDV hariç 1,173,322,104 TL) tutarında olduğunu söylerken teslimatların 2023 yılı 4. çeyreğinde tamamlanacağını öngörüyor.

ABD Anayasa Mahkemesi, Halkbank davasıyla ilgili dosyanın tamamını acilen talep etti

VOA haberine göre ABD Anayasa Mahkemesi 17 Ocak görülmesi planlanan Halkbank’ın “Bağımsız Yabancı Devlet Dokunulmazlığı Yasası”na göre ABD’de yargılanamayacağı gerekçesiyle yaptığı temyiz başvurusuyla ilgili duruşmadan bir ay önce, bir alt mahkemedeki davayla ilgili dosyanın tamamının acilen kendilerine ulaştırılmasını talep etti.

Anayasa Mahkemesi, İstinaf Mahkemesi’nde kayda alınmış tüm soruşturma delillerinin, belgeler, ek dosyalar, diskler, video kayıtları, ses kayıtları ve Halkbank’la ilgili benzer tüm materyallerin ivedilikle özel kargo şirketine bağlı kuryeyle mühürlü olarak kendilerine iletilmesini istedi.

YORUMLAR YAZ