BIST 100’e volatilite artışı damga vurdu

BIST 100’e volatilite artışı damga vurdu

BIST 100 endeksi, güne yatay başladıktan sonra sabah seansında volatilitenin arttığı görüldü. İlk hareket %2,2 düşüşle 4.600 puana doğru olurken bu seviyeden %5,67 yükseliş gelmesiyle 4.870 puanda günün zirvesi görüldü.

Öğleden sonra işlemlerde satıcılar yeniden ağırlık kazanınca başlayan BIST 100, bu sefer günün zirvesinden %8’i bulan gerilemeyle 4.479 seviyesine düştü. Endeks, kapanışa doğru ise 4.700 puan bandına doğru hafif toparlanmayla açılış seviyesine ulaştı.

Son saate girildiğinde spor, inşaat, mineral ürünleri ve bankalar, en çok düşen sektörlerdi. Basit metaller, holding ve metal ürünleri ise kapanışa doğru yatay hareket etti.

BIST 100 endeksine dahil hisseler arasında KZBGY, tavan fiyatına ulaşırken en çok kazandıran hisse oldu. Ardından SASA ve HEKTS, %5 seviyesinde değer artışına sahipti.

Bugün en çok kaybettiren hisselerin başında ise taban fiyatına ulaşan ULKER, GUBRF ve TKNSA oldu.

GCM Yatırım’dan Kudret Ayyıldır, bugün borsa yorumunda şu ifadeleri kullandı:

Yurt dışı piyasalarında Asya endeksleri, günü Çin dışında günü artıda kapattı. ABD endeksleri arasında Nasdaq, ilk saatte %2,2 yükselirken S&P 500 %0,8 yükselişe sahip. Dow Jones ise güne yarım puanlık düşüşle başladı. Avrupa borsaları ise kapanışa doğru pozitif devam ediyor.

YORUMLAR YAZ