Bien Seramik Enerji İçin Yıllık 5 Bin TEP Tasarruf Sağlıyor

Bien Seramik Enerji İçin Yıllık 5 Bin TEP Tasarruf Sağlıyor

Bien Seramik, ilkelerine göre enerji tasarrufuna yılda 5000 TEP(ton eşdeğer petrol) katkıda bulunuyor. Şirket, karbon emisyon oranlarını düşürdü ve ayrıca geri dönüşüm programları aracılığıyla atıkları ekonomiye geri kazandırmak için çalışıyor.

Çevre dostu yaklaşımı ve uygulamasıyla öne çıkan Bien, hayata geçirdiği projeler ve uyguladığı teknolojik sistemlerle Türkiye’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine katkıda bulunmaya devam ediyor. Pandemi nedeniyle doğa ve iklim değişikliği konularının daha önemli hale geldiği 2021’de Bien, çevre koruma sistemlerine 10 milyon TL yatırım yaparak yıllık 5.000 standart ton enerji tasarrufu hedefine ulaştı.

Bien, seramik üretiminde kullanılan fırın bacalarından çıkan egzoz gazlarını ısı enerjisine dönüştürürken, kullandığı teknolojilerle karbon emisyon oranlarını düşürmeye devam ediyor. Bien, işinde otomatik aydınlatma sistemleri kullanarak elektrik tasarrufu sağlamayı, verimli aydınlatma armatürleri ile enerji tüketimini azaltmayı ve gün ışığından daha fazla yararlanmayı hedefliyor.

YORUMLAR YAZ