Beş Kıtada Faaliyetlerini Sürdüren Mono Steel Yatırımlarına Devam Ediyor

Beş Kıtada Faaliyetlerini Sürdüren Mono Steel Yatırımlarına Devam Ediyor

Beş kıtada 70’den fazla ülkeye ihracat yapan Mono Steel, Seattle Boat Canal Water Quality Project (ABD), Grand Paris Express (Fransa), Snowy 2.0 Hydropower Station (Avustralya) gibi önemli projelerde yer aldı. Sakarya’da ki üretim tesisine yeni bir tesis daha ekledi.

Mono Steel, geçtiğimiz Eylül ayında Sakarya Ferizli’deki üretim tesisini tam kapasite ile işletmeye başlamış ve boyahane olarak kullanılmak üzere Ferizli’de yeni bir üretim tesisi açmıştır. Ferizli’nin üçüncü sanayi bölgesinde yer alan 15.000 metrekarelik tesis, boyahane ve ulaşım merkezi olarak kullanılacak. Mono Steel, yeni tesis aracılığıyla işgücünü de artırdı ve Eylül ayına kadar yılsonu ciro hedefine ulaşacak.

Dünyaca ünlü projelerde kendine yer bularak Türkiye ekonomisine katkı sağlayan ve hedefini her geçen gün artıran Mono Steel, Sakarya’da yeni bir tesis yatırımı daha yaptı. Şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Mustafa Toprakçeken, artan talep nedeniyle yatırım hedefini sundu; “Geçtiğimiz aylarda ekonomimizi güçlendirme kararı aldık, Almanya’da fabrikayı durdurduk ve sadece Türkiye’de üretime başladık.  Yeni anlaşmalar ve mevcut projeler nedeniyle üretim tesislerimizi zamanından önce genişletmek zorunda kaldık. Artık büyük projeler üzerinde çalışıyoruz. Bu projeler için çok çalışıyoruz. Londra, Viyana, Malta ve Nijerya’da da yeni anlaşmalarımız var. Bu nedenle Sakarya’da Mono Steel’in doğduğu arazide bir fabrika daha açtık. Yeni tesisimizin Sakarya’ya ve ekonomimize daha fazla katkı sağlamasını umuyoruz” dedi.

YORUMLAR YAZ