Barbaros48 projesi ile 48 rezidans hayata geçirilecek

Barbaros48 projesi ile 48 rezidans hayata geçirilecek

Şirketin İstanbul Beşiktaş Barbaros Bulvarı üzerinde geliştirdiği Barbaros48 projesi ile ultra lüks konseptte 48 rezidans hayata geçireceği açıklandı. Emlak Konut GYO güvencesiyle ve hasılat paylaşımı modeliyle geliştirilecek olan Barbaros48 projesinin 48 ayda tamamlanması bekleniyor. Fuzul Tasarruf Finansman AŞ’nin Zircirlikuyu’daki Genel Müdürlüğü’nde Barbaros48 Tanışma Ofisi’ni açan Fuzul Yapı projesinin mimarisini Mental Design Works, iç mimarlığını ise KY Mimarlık’tan Koray Yavuzer üstleniyor.

Sadece rezidans olarak planlanan projeyle ilgili bilgiler paylaşan Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Akbal, “Asya’dan Avrupa’ya 180 derece Boğaz hattını görebilecek bir açı ile inşa edilecek. Daire büyüklükleri 100 metrekare ile 350 metrekare arasında değişiyor. 3’üncü kattan itibaren panoramik Boğaz ve Tarihî Yarımada manzarasına hâkim projede, metrekare fiyatları ortalama 10 bin dolardan başlıyor” dedi.

Metrekaresi 10 bin $ 

Lüks emlak piyasasıyla ilgili bilgiler de paylaşan Akbal, İstanbul’un gelecekteki prim değerinin fark edildiğini söyledi. Akbal, “Lüks emlak yatırımcıları; yatırımlarını prim sağlayan, güvenli olan ve gelişen büyük merkezlere kaydırıyor. Bu sebeple Avrupa’nın merkezinde lüks konut için metrekaresine 20-30 bin euro ödemek istemeyen yatırımcı, gelecekteki prim değeri daha yüksek olan İstanbul, Dubai gibi merkezlere yöneliyor. Fiyat farkı olarak arada Avrupa merkezlerine kıyasla altı kattan fazla fark var. Yerli ve yabancı lüks konut alıcıları, İstanbul’daki prim potansiyelini net görüyorlar. Biz de Barbaros48 projemizle bu oturumluk lüks proje arayışına bir cevap vermek istedik. Yatırım değeri 2 milyar lira seviyesinde” diye konuştu.

YORUMLAR YAZ