Artan Çimento Fiyatları Mercek Altında

Artan Çimento Fiyatları Mercek Altında

İnşaat yatırımında en önemli unsurlardan biri çimentodur. Son zamanlarda hızla yükselen çimento fiyatları hakkında tartışmalar oldu. Rekabet Komisyonu bu konuda önemli bir açıklama yaptı. Yönetim Kurulu Başkanı Birol Küle, “Çimento sektöründe Nisan ayında başlayan kapsamlı soruşturma sürüyor” dedi.
Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, yeni tip koronavirüs (covid-19) sonrasında fiyatları artan temel ihtiyaç ürünlerine yönelik soruşturmalara da önümüzdeki aylarda karar verileceğini söyledi.

Birol Küle yaptığı açıklamada, Daire’nin soruşturma başlatma kararından sonraki süreçlerin son derece şeffaf olduğunu, devam eden soruşturmaların konusu, tarafları ve kapsamı ile geçmiş kararların rekabette hala mümkün olduğunu hatırlattı.

Küle, çimento sektöründeki kartel iddialarının değerlendirilmesiyle ilgili olarak, “Çimento sektörü açısından maalesef kamuoyundan eksik ve yanlış bilgiler geliyor. Bu yılın dördüncü ayında başlayan kapsamlı bir soruşturma “. Çimento sektörü devam ediyor. Tarafların savunma haklarını etkin bir şekilde kullanmak ve derinlemesine analiz yapmak için soruşturma süreçlerini biliyorsunuz. Sözlü savunma oturumu gizlidir. Nihai karar” dedi.

YORUMLAR YAZ