Akfen Yenilenebilir Enerji, Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’nin “Rüzgar” Destekçisi Oldu

Akfen Yenilenebilir Enerji, Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’nin “Rüzgar” Destekçisi Oldu

Su, güneş ve rüzgar gibi tamamen yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından oluşan 706 MW’lık yatırımla sürdürülebilir kalkınmada dünyanın ilk 50’sinde yer alan Akfen Yenilenebilir Enerji, 3’üncü EKO İklim Zirvesi’ne ‘rüzgar’ destekçisi oldu.

30-31 Ekim tarihleri ​​arasında Başkent Ankara’da, 30-31 Mart 2022 tarihleri ​​arasında dünyanın ilk ekonomik ve iklim değişikliği fuarı EKO İklim: Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak. EKO İklim zirvesinin “rüzgar enerjisi” destekçisi, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarını Türkiye ekonomisine kazandırmak için yatırımlarına devam eden Akfen Yenilenebilir Enerji’dir. Akfen Yenilenebilir Enerji, yenilenebilir malzemelerden oluşan yenilikçi standında katılımcılara yerli kaynaklara yaptığı yatırımları tanıtacak ve iklim değişikliği sorununun tartışılacağı unutulmaz anlara ev sahipliği yapacak olan İklim Plaza’da da yer alacak.

12 bin katılımcının, 50 bin online ve uzaktan ziyaretçinin katılması beklenen zirvenin ilk gününde, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Selim Akın, 16:10’da gazeteci Gülşen Coşkun’un sorularını yanıtlayacak. Selim Akın, yenilenebilir enerjiye yatırım yapan şirketlere yönelik motivasyonlarını ve yabancı yatırımcıların sektörle ilgili düşüncelerini dinleyicilerle paylaşacak. Akfen Yenilenebilir Enerji, 706 MW’lık yenilenebilir enerji santralinin ürettiği yeşil ve temiz enerji sayesinde yaklaşık 4,5 milyon ton karbondioksit eşdeğerini azaltabiliyor. Bu nedenle 4,5 milyon ağacın yaşam döngüleri boyunca sağladığı temiz hava, doğada. Akfen Yenilenebilir Enerji, 2013 yılından bu yana 458,18 ton karbon kredisi satışı gerçekleştiren santralleri dünyaca ünlü VCS ve Gold Standard karbon sertifikalarını almaya devam ederken, karbon kredisi satışına da devam etmektedir.

YORUMLAR YAZ