Akfen Gayrimenkul Toplam Değeri 5 Milyarı Aştı

Akfen Gayrimenkul Toplam Değeri 5 Milyarı Aştı

2021 yılında portföyünü daha da  zenginleştiren Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (Akfen GYO) aldığı tedbirler gelirlerini rekor oranda arttırdı. Bu durum şirketin aktif değerine olumlu bir şekilde yansıdı. Akfen GYO’nun toplam aktif değeri bir yılda ikiye katlanarak 5 milyar TL’nin üzerine çıktı.

Türkiye, KKTC ve Rusya’da 21 otel, 2 öğrenci yurdu ve 1 ofis binası bulunan Akfen GYO’nun yatırım portföyü Euro bazında %19 artarak TL bazında ikiye katlanmıştır. Akfen Gayrimenkulun toplam  değeri 5 milyar TL’ yi  aşmaktadır. Akfen Gayrimenkul Ortaklığı’nın (Akfen GYO) rekor gelir büyümesi portföy varlıklarının değerini olumlu yönde etkiledi. 2021 yılında portföyünü zenginleştirmek ve sermayesini 7 katına çıkarmak için bir dizi önleyici tedbir almıştır.

Akfen GYO, pandeminin olumsuz etkisini ortadan kaldırmak için yatırım portföyünü sadece bir yıl içinde 4 sermaye artırımı ile zenginleştirdi. Mevcut yatırım portföyü için kira sözleşmesini geliri artıracak şekilde düzenledi. Bu önlemler sonucunda Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın portföyündeki otellerden elde ettiği gelir, pandemi öncesi dönemde elde edilen gelirin üzerindedir.