AKFEN GYO Portföy Değerini Bir Yılda İkiye Katladı

AKFEN GYO Portföy Değerini Bir Yılda İkiye Katladı

Akfen GYO’nun attığı adımlar 2021 yılında portföyünü zenginleştirerek gelirlerini rekor bir hızla artırmasını sağlarken, bu durum şirket varlıklarının değerine olumlu yansıdı.

Akfen GYO’nun Türkiye, KKTC ve Rusya’da 21 otel, 2 öğrenci yurdu ve 1 ofis binasından oluşan portföyünün değeri bir önceki yıla göre Euro olarak %19, TL olarak ise 2 kat arttı. Akfen GYO aktifleri 5 milyar TL’yi aşmaktadır. Akfen Gayrimenkul Ortaklığı’nın (Akfen GYO) rekor gelir artışı, 2021 yılında çeşitli önlemler alarak portföyünü zenginleştirerek ve sermayesini yedi kat artırarak portföy varlık değerine olumlu etki yapmıştır. GYO, pandeminin olumsuz etkilerine karşı 1 yılda portföyünü 4 ikmal ile zenginleştirirken, mevcut portföyü için de gelir artırıcı kira kontratları düzenliyor.

Akfen GYO’nun portföyündeki varlıkların gelirlerinin pandemi öncesi dönemi aşması bu varlıkların değerine yansımaktadır. Türkiye, KKTC ve Rusya’da 21 otel, 2 öğrenci yurdu ve 1 ofis binasından oluşan portföyünün değeri bir önceki yıla göre Euro bazında %19, Türk Lirası olarak 2 kat arttı. Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş., Akfen GYO’nun portföyü için hazırladığı gayrimenkul değerleme raporu ile birlikte Akfen GYO’nun toplam aktiflerini 5 milyar TL’nin üzerine çıkarıyor.

YORUMLAR YAZ